FinansP.com

Yurt Dışından Ödeme Alma Yöntemleri Nelerdir

Yurt Dışından Ödeme Alma Yöntemleri Nelerdir

Yurt Dışından Ödeme Alma Yöntemleri Nelerdir ,İnternet üzerinden freelance iş kazançları edinmenin en önemli noktası, ödemelerin sağlanacağı yöntemlerdir. Çünkü bu tür satıcıların aracı hizmetler kullanarak bu transferleri gerçekleştirmeleri gerekmektedir.

Yurtiçi işlemlerde, banka havaleleriyle çözülen bu durum Yurtdışından ödeme alma yöntemleri nelerdir? şeklinde bir arayışı ortaya çıkarmaktadır. Günümüzde freelance işler yapanlar için süreç, kurumsal şirketlere oranla daha karışıktır. Her geçen gün daha fazla insanın yöneldiği freelance sektörü için yurt dışı kazançlarını es geçmek imkansızdır. Çünkü yurt dışı kazançları her zaman yurtiçi kazanlardan yüksek olmakta ve döviz kurları da bunda en önemli unsuru oluşturmaktadır.

Büyük kazançları edinmek için maddi olarak hesaplara aktarılması sürecinde teknik bilgilere sahip olunmalıdır. Aracı kurumlar olarak çeşitli alternatifler ortaya çıkmaktadır.

Payoneer

En yoğun kullanıma sahip ödeme alma yönteminde, satıcılar Upwork, Fiverr ve Envato gibi freelancer platformlarında kullanım sağlayabilmektedirler. Yurtdışı transferi konusunda başarılı bir altyapıya sahip olan sistem sayesinde çeşitli ülkelerde banka hesapları açabilmenize de imkân sağlanmaktadır. Ayrıca Türkiye’deki bankalara kolaylıkla yapılan havaleler çekilebilmektedir.

Transferwise

Uluslararası ödeme alma çözümlerinde, son zamanlarda öne çıkan özelliklere sahip bir sistemdir. Startup olarak başlaması itibariyle 29 değişik para birimi arasında, düşük işlem ücretleri alarak pratik bir şekilde para transferi sağlamaktadır. Herhangi bir üyelik ücretinin yer almaması büyük bir avantajdır. Her ne kadar ülkelerin sınırları içerisinde banka hesabı açabilmenize imkân tanısa da bunu sağlamak için Payoneer’den farklı olarak ticari unvana sahip olmanız beklenmektedir.

Skrill

Sahip olduğu arayüzün Türkçe uyumlu olması, yurt dışı ödeme yapma ve alma hizmetlerinde sık tercih edilmesini sağlamaktadır. Türkiye menşeili banka hesaplarında SWIFT kodu eklenerek ödemeler alınabilmektedir.

Payza

Türkiye’de kullanım oranları düşük olsa da nitekim dünya çapında bir tanınırlığa sahiptir. Çalışma prensiplerinin büyük oranda Paypal ile eşleşmesi söz konusudur.

Webmoney

Rusya merkezli olarak kullanım sıklığına sahip olan sistemde, alıcı ve satıcı taraflar aynı şekilde sisteme üye olmalıdır. Ancak bu şekilde transferler gerçekleşebilmektedir.

Neteller

Yurt içi ve yurt dışı ödemelerde kullanım izni veren sistemde, kolay bir şekilde para gönderimi yapılabilmektedir. Ayrıca sahip olacağınız Net+ kart sayesinde çevrimiçi ve çevrimdışı ödemelerde maksimum güvenlik sağlanmaktadır. Sıklıkla kullanılan ödeme sistemlerinden birisidir.

Moneygram

Online ödeme yöntemlerinin dışındaki bu hizmette, para transferleri kurumsal acenteler üzerinden sağlanmaktadır. Kimlik ile işlemler yapılmakta ve yapılan her işlem için fişler kesilmektedir. Acentelere ulaşma fırsatı olanlar için ideal olsa da pek sık kullanılmamaktadır. Mobil cüzdan aktivasyonu nitekim daha kullanışlı bir hizmet sunmaktadır.

Ecopayz

Kendi bünyesinde kartlara da sahip olan sistem, internet ve ATM’lerde kullanım desteği sunmaktadır. Türkiye’de sıklıkla kullanılan bir sistem olması, istikrarını sürdürmektedir. Ayrıca sistem altyapısında belirli işlem limitlerini genişletmek için üyelik profilleri satın alınabilmektedir.

Payeer

Özellikle forex platformlarında zaman geçirenler için sıklıkla kullanılmaktadır. Çünkü kart ve kimlik bilgilerinin saklı kalmasına hizmet etmektedir. Sahip olacağınız e-cüzdanınızla birlikte, güvenle yurt dışından ödeme alabilirsiniz.

Stripe

Amerika’da sık kullanılan bu ödeme yöntemi, sanal POS desteğini de bir arada sunuyor olmasıyla, TL bazında doğrudan ödemeler alınabilmektedir. En öne çıkan özelliğiyse sistem üzerinden Amerika’da şirket kurabilmenizdir.

Paymentwall

Ödeme sistemleri konusunda sayısız yöntemi destekleyen bir hizmettir. Mobil ödemeden, bitcoine, kredi kartından havaleye kadar pek çok alternatifi Türkçe sunması, kullanım oranlarını arttırmaktadır.

Popmoney

Ödemenin talep edilecek kişiye istek atılmasıyla aktif olan bir sistemdir. Alıcının bildirimi onaylamasıyla ödeme işlemi gerçekleştirilir ve istenilen yöntemlerde çekilmesi sağlanmaktadır.