FinansP.com

Yeni altın düzenlemesi

Yeni altın düzenlemesi

Yeni altın düzenlemesi – ALTIN ​​DEĞERLENME SİSTEMİ – yastık altı altın – yastık altı altın miktarı – Türkiye yastık altı altın rezervi – Türkiye’deki yastık altı altın miktarı – ziraat bankası yastık altı altın

Yeni altın düzenlemesi Yeni yılın ilk haftasında tamamlanması beklenen “yastık altı” yeni altın düzenlemesi ile vatandaşlara altınlarını banka hesaplarına aktarma ve diledikleri zaman fiziki altın veya nakit olarak çekme imkanı sunulacak. . Dileyen altınlarını o günkü değeri üzerinden Türk Lirası’na çevirebilir. İşte ‘yastık altı’ altınla ilgili yeni düzenlemenin detayları…

BAKAN NEBATI YENİ ALTIN ​​YÖNETMELİĞİ DUYURDU
Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, yastık altı tasarrufların sisteme kazandırılmasına yönelik teşvikler hakkında bilgi verdi. Bakan Nabati, konuyla ilgili yasal kurallarda değişiklik yapılmasını Parlamento’dan isteyeceklerini söyledi.

YENİ ALTIN ​​DÜZENLEME NE ZAMAN ?
Nureddin Nebati, “Ocak ayının ilk haftasında bu iş bitecek. 280 milyar doların yüzde 10’u gelirse ülkede dövize ihtiyacımız kalmayacak” dedi.

ALTIN ​​YASTIK ALTINDA

YENİ YÖNETMELİK ADI: ALTIN ​​DEĞERLENME SİSTEMİ
Sabah’tan Hazal Ateş’in haberine göre; Kamu bankaları ve İstanbul altın rafinerisi tarafından altın değerleme sistemi geliştirilecektir.

Vatandaşlar, altınlarını lisanslı kuyumcular aracılığıyla banka hesaplarına transfer etmek ve diledikleri zaman fiziki altın veya nakit olarak çekmek için uzun bir yol kat edecekler.

Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan kritik rakamı açıkladı!
Cumhurbaşkanı Erdoğan kritik rakamı açıkladı! ” 23,8 milyar”

Başlık :

  • yastık altı altın
  • yastık altı altın miktarı
  • Türkiye yastık altı altın rezervi
  • Türkiye’deki yastık altı altın miktarı 5 Bin Ton
  • ziraat bankası yastık altı altın