FinansP.com

Yatırım yapmadan önce en iyi tavsiyeler

Yatırım yapmadan önce en iyi tavsiyeler

Yatırım yapmadan önce en iyi tavsiyeler ,Portföyünüz en az 30 farklı varlığa sahip olmalıdır. Portföy çeşitlendirmesinin önemini vurguladığı söylenebilir; bunun tam olarak böyle olmadığı gibi. Risk toleransınız, çeşitli varlıklarla ilgili bilgileriniz ve yatırımınıza adadığınız zaman değişebileceğinden, portföyünüzde tutacağınız ideal varlık sayısı sizin için farklı olabilir.

Farklı biçimlerde yapılabilen çeşitlendirme, yatırımlarınızı farklı türdeki yatırımlar arasında dağıtmak demektir; bu aynı zamanda riskinizi de dağıtır ve dengeler.

Örneğin, yalnızca bir veya birkaç seçeneğe yatırım yapacaksanız, yatırımlarınız tamamen bu varlıkların fiyatına bağlı olacaktır.

Ancak çeşitlendirir seniz, en az riski alırsınız. Yani, bir varlığın değerinde olası bir azalma, çeşitlendirme yolunu kullanan bir başka kişinin değerinde muhtemel bir artış ile karşılanabilir.

Bilgi ile yatırım yapılmalı kulaktan dolma ile değil

Borsaya yatırım yapmadan önce araştırma yapmanın önemini vurguluyor ve borsada yatırım yapılmaması gerektiğini vurguluyor.

Yatırımlarınıza ne kadar çok yatırım yapmanız gerektiğini belirlemek için basit bir hesaplama yapabilirsiniz. Bu, yaşınızı 100’ten alabileceğiniz ve risk altında olan yatırımlarda kullanmak için ideal bir yüzdeliğiniz olduğu anlamına gelir:

20 yaşındaysanız %80
40 yaşındaysanız,% 60
60 yaşındaysanız,% 40

Kredi ile riskli yatırımlar olmaz

Borçlanma yoluyla yatırım yapmak mantıklı olan tek şey, yatırım getirisinin, kullanılan kredinin maliyetinden daha yüksek olması ve yatırım riski düşük olmasıdır. Yatırımcıların, borsalarda veya türev ürünler gibi riskli yatırım türlerine karşı borç vermeleri genellikle tavsiye edilmez.