FinansP.com

Trendyol Kimin

Trendyol Kimin

Trendyol Kimin Demet Mutlu, Trendyol grubunun kurucusu ve başkanı olan bir Türk teknoloji girişimcisidir. Aynı zamanda Sidar Şahin tarafından kurulan oyun platformu Peak Games’in de yatırımcısıdır. TechCrunch, Davos World Economic Forum, Financial Times Summit, Noah ve Fortune gibi etkinliklerde konuşmacı olarak yer aldı.

Dünyanın önde gelen e-ticaret gruplarından Alibaba Group, 2018 yılında Trendyol’a ortak oldu. Alibaba yatırımıyla Türkiye’den çıkan ilk unicorn olduğu yorumları yapıldı. Alibaba 728 milyon dolar yatırım yaptı. Bugün Trendyol’un ana hissedarı Alibaba’dır.

Trendyol Kurucusu Demet Mutlu kimdir?
Türk girişimci Demet Mutlu, e-ticaret alanında faaliyet gösteren Trendyol’un kurucusu ve CEO’sudur. Peak Games’in yatırımcıları ve kurucu ortakları arasındadır. Demet Mutlu, 2010 yılında Harvard eğitiminden ayrılarak Trendyol’u kurdu.

Trendyol ile nasıl iletişim kurabilirim?
Hafta içi sabah 08:30’dan gece 24:00’e kadar hizmet alabilirsiniz. Cumartesi 10:00 – 24:00, Pazar 10:00 – 17:00 saatleri arasında hizmet vermektedir. Trendyol çağrı merkezine direkt bağlanmak için 02123310200 numaralı telefonu arayabilirsiniz.