FinansP.com

Taksitle Altın Nereden Alınır

Taksitle Altın Nereden Alınır

Taksitle Altın Nereden Alınır  ,En iyi yatırım aracı olarak kullanılan ve bilinen altın, gramla, çeyrek, yarımlık veya cumhuriyet altını olarak satışların yapıldığı, belli miktarda satın alınarak ileriye dönük birikim yapmanın en iyi şekilde sunulduğu değerli madendir. Ülkemizde her geçen gün döviz kurunun artmasıyla direkt olarak etkilenen altın satışları da el yakacak seviyeye ulaştığı için, insanların altın almak ve yatırım yapmak için farklı çareler araması, farklı alternatiflere yönelmesi oldukça olağan bir durumdur. Taksitle altın almak, bu çözümler arasında en iyi olmasına rağmen, bugüne kadar olan dönemlerde hali hazırda oturmuş bir taksit seçeneği olmadığı gibi; tamamen kuyumcuların inisiyatiflerine bırakılmış bir yöntem olarak bilinmekteydi.

İyi bir yatırım aracı olarak kullanabileceğiniz, düğünlerde gelin ve damada hediye niteliğinde olarak takabileceğiniz eşsiz bir kullanım genişliği sunan altını taksitle almak için, mevcutta 4 taksit olanağı sunulmaktadır. Ancak çeyrek altının 750 TL’nin üzerinde olmasıyla birlikte, ciddi bir birikim yapmak isteyenlere bu tutar düşük gelecektir. Yenilenen düzenlemeyle birlikte, 12, 24 ve 36 aya kadar farklı taksit seçenekleriyle altın alımının sağlanmasının önü açılırken; bunu direkt olarak kredi kartı ile yapmak mümkün değil.

Elden Taksitle Altın Almak
Kredi Kartı İle Taksitli Altın Almak
Banka Kredisi İle Taksitle Altın Almak
Elden Taksitle Altın Almak

Bulunduğunuz ilde belli bir sürenin üzerinde yaşıyorsanız, tanıdığınız ve sürekli alışveriş yaptığınız kuyumcuların olmaması imkansızdır. Elden taksitle altın almak, en fazla karşılaşılan taksitlendirme yöntemidir. Tamamen söz üzerine veya bir basılı kağıt olsun isteyenler için senet imzalanmasıyla birlikte, belli bir miktar altının verilerek, belirlenen günde kuyumcuya taksitlerinin ödenmesi yöntemidir. Pek fazla tercih edilmiyor olsa ve güvenilirlik konusunda ciddi zafiyetlere meydan veriyor olsa da, halen daha kullanılan bir yöntemdir. Bu yöntemle birlikte, altın alımlarınızı daha rahat yapabilir, taksitli ödeyerek de bütçenizi zorlamamış olursunuz.

Kredi Kartı İle Taksitli Altın Almak

Hangi mağazaya giderseniz gidin, taksitli ürünler almak kolaydır. Yalnızca teknoloji ürünlerine getirilen kısıtlama sonucunda satın alım gerçekleşmemektedir. Mevcutta kredi kartı ile taksitli altın almadaki taksit sayısı 4’tür. 4 taksit üzerinde satın alım gerçekleşemediği gibi, sistemlerinde buna izin vermediğini görebilirsiniz. Yapılacak olan yeni düzenlemelerle birlikte, bu sayının daha üst seviyeye çıkartılması, 12 aya kadar yükseltilmesi beklenirken; henüz 4 taksit ile insanlar kredi kartı ile taksitli alışveriş yapma şansından yararlanabilmektedir.

Banka Kredisi İle Taksitle Altın Almak

Son zamanlarda en popüler olan ve henüz karşımıza çıkmış olan banka kredisi ile taksitle altın alma işlemi, insanları zorlamayacak kadar uzun vadelerde altın alımını kolaylaştırmaktadır. Banka kredisi çekerek, toplu bir şekilde altın alıp, yatırımınızı yaptıktan sonra; sizlere bankaya kredi tutarlarını ödemenizle birlikte işleyen bir sistemdir. Yapılan yeni düzenlemelerle birlikte kolaylaştırılan ve direkt olarak altın almak için kullanabileceğiniz farklı bir alternatif olarak değerlendirebilirsiniz. Kur farklarının ve sürekli artış sağlayan unsurları dikkate almanız gereken yatırım araçları ciddi kârlar sağlayabileceği gibi, zarara uğramanızı da sağlayabilir. Bu nedenle satın alımda çok dikkat etmeniz gerekmektedir.