FinansP.com

Stripe Komisyon Oranları Nedir

Stripe Komisyon Oranları Nedir

Stripe Komisyon Oranları Nedir ,Amerika menşeili girişim olarak ödeme sistemleri pazarına giriş yapan Stripe, henüz yeni olmasına rağmen fazla miktarda talep görmektedir. Bir grup yazılımcının ortaklaşa hazırladıkları ödeme sistemi, çoğu ödeme sistemi alternatiflerine göre avantajlı yönlere sahip. Temsil edilen değer satıcıların, kendi ödeme formlarını oluşturabilmelerine katkıda bulunmaya yöneliktir.

Bu sayede her satıcı istediği tarzdan formlar üreterek, alışılmışın dışına çıkabilmektedir. Paypal ile benzer mantığı güden sistemde kendi veritabanı havuzundan, banka havaleleri gerçekleştirilmektedir. Bu sayede kullanıcılar kişisel ve kart bilgilerini vermeden, güvenilir bir alışveriş, para gönderim ya da alım deneyimi yaşama fırsatı bulmaktadırlar. Uzun vadede kullanım konforu son derece yüksektir.

Stripe’nin kısa sürede Amerika pazarında birçok e-ticaret sistemi tarafından tercih edilmesi, dijital para gönderim alım işlemleriyle uğraşanların gözlerini kendisine dikti. Artan e-ticaret hacimlerinde günümüzde vazgeçilmeyecek olanaklara sahip olması, ülkemizde de kullanım oranını arttırmasına katkıda bulunmaktadır. Kendileri tarafından sunulan API’ler, kullanıcılar tarafından geliştirilip kolay bir şekilde kullanılabilmektedir. Üstelik sahip oldukları ödeme desteği, dünyanın birçok ülkesini bünyesinde barındırmaktadır.

Güçlü API’leri ve sezgisel kullanımıyla beraber, yaşanabilecek hatalar bu ödeme yönteminde görülmemektedir. Geliştiriciler ve ödeme formlarını hayallerindeki formlara sokmak isteyenler için kaçınılmaz bir çözüm odağı olmuştur. Diğer taraftan satış oranlarını görsel grafiklerle döküm hizmeti sunup, iş hacminizin metriklerle analiz edilmesine de katkıda bulunmaktadır. İşinize daha kurumsal metriklerle bakmak isteminiz durumunda, şüphesiz Stripe birçok alternatifini geride bırakacaktır.

E-ticaret hacimlerinde büyük bir paya sahip olması, kendisini geliştiren ekibin güncelleme desteklerini doğrudan sunmalarını sağlamıştır. Nitekim astronomik bekleme sürelerine sahip olunmaması, hizmeti emsallerine oranla daha ergonomik olarak temsil etmektedir.

Henüz çiçeği burnunda bir ödeme sistemi olmasına rağmen, halihazırda pazar rekabetinde yer alan diğer ödeme sistemlerine göre daha güçlü müşteri desteği sunulmaktadır. Stripe’nin küçük boyutlu bir ödeme sistemi olması, olası tutarsızlıklara mahal vermemesinin en büyük kaynağıdır. Kompakt tasarımlardan yana olanlar ve çevik arayüzlere sahip olmak isteyen müşterilerin, her türlü ihtiyacına destek vermektedir.

Kullanım kolaylığı ve müşteri desteği, online para gönderme ve alma hizmetine sahip olmak isteyen kullanıcılar için büyük bir olanaktır. Bu nedenle de kendisinin bünyesindeki ticari hacim her geçen gün artmaya başlamıştır. Öte yandan kısa sürede bu kadar büyük satış portföyüne sahip olması, akla gelebilecek tutarsızların ve endişelerin giderilmesinde de rol almaktadır. Bu konuda kullanıcıların bakış açıları ve geri bildirimleri son derece olumludur.

Stripe Komisyon Oranları Nedir

Stripe komisyon oranlarında, fiyatlandırmalar tamamen satış profilinizle alakalıdır. Yani herkesin kazancına uygun şekilde işlem ücretleri hesaplanmaktadır. Sistem arayüzünde komisyon oranları uçuk düzeylerde değildir. İşletme satış hacminizin yıllık 1 milyon ABD doları altında kalması durumunda, işlenecek her sipariş adedine %2,9 komisyon ve 30 sentlik bir işlem ücreti yansıtılacaktır. Başlangıç düzeyinde tavan noktası fazlasıyla üst seviyelerde tutulmuştur.

Bu nedenle de başlangıç ve orta seviyeli ticari hacimlerde kullanılması pek hayal olmayacaktır. Üstelik ödeme yöntemleri, kullanıcı profillerine göre eklemeler olanak tanımaktadır. Yani rutin havale ya da benzeri ödeme yöntemlerinden sıkılanlar için çözüm ortaklıkları da mevcuttur.

Nitekim Bitcoin ve ACH gibi ek ödeme yöntemi desteğine ihtiyaç duymanız durumunda her işlem adedi için %0.8’lik minimum 5 dolarlık bir işlem ücreti yansıtılmaktadır. Nitekim iadelerde de performansı üst seviyelerdedir. Yıllık satış hacimleri 1 milyon doların üzerinde seyreden kişi ya da kurumlar için kendilerine özel çözüm odakları bulunmaktadır. Bunun için detaylı bilgi kurumsal satış kısımlarından belirtilmiştir.