FinansP.com

Sicil Affından Yararlanma Şartları

Sicil Affından Yararlanma Şartları

Sicil Affından Yararlanma Şartları Sicil Affı Yeni torba yasa içerisin de bulunan sicil affı, bir çok esnaf ve de işveren için bir umut kapısı haline geldi. Bankalardan almış oldukları paraları geri ödeyemeyen bir çok kişi, bu yasanın çıkması için sabırsızlık ile bekliyordu. “Sicil affından yararlanma şartları neler?” Aşağıda hemen bunun hakkın da yazdığımız yazıya geçelim.

Zamanın da veya hiç ödeme yapamayan bir çok kişinin, banka ve de finans kuruluşları tarafından verilen mali hizmetleri alabilmeleri için uzun zamandır bekledikleri bir konu olan af konusu. Peki bu aftan herkes yararlanabilir mi? Dilerseniz aftan yararlanmak için getirilen şartları bir inceleyelim.

⦁ Yasanın yürürlüğe girmiş olduğu tarihten itibaren altı (6) ay içerisin de borçlarının tamamını ödeme şartıyla yararlanabilecek.

⦁ Yine yasanın yürürlüğe girecek olduğu tarihten itibaren yani 6 (6) ay içerisin de borç yapılandırma işlemi yapma şartı var. (Yani borçlarınız için yapılandırma (taksitlendirme yaptırmanız isteniyor sizden.)

Sicil Affı Ne nedir?

Önceden kara listeye girmesine sebep olan borcunu tamamen kapatanlar veya yapılandırma işlemini yapanlar, sicil affı sayesin de kara listeden çıkmış olacak. Kara listeden çıkan kişi, tekrar bankaların parasal (kredi,kredi kartı ve benzeri) hizmetlerinden yararlanma şansını tekrardan alacaklar.

Sicil Affından Kimler Yararlanır?

Yasanın yürürlüğe girdiği tarihten önce bankalara kredi veya kredi kartı vb. ürünler için borcu olan “Gerçek ve Tüzel Kişiler” yararlanabilmekte.