FinansP.com

Ptt İhtiyaç Kredisi Kampanyası

Ptt İhtiyaç Kredisi Kampanyası

Ptt İhtiyaç Kredisi Kampanyası , Ptt üzerinden kredi kullanmak isteyen emekliler veya maaşını Ptt üzerinden alan bireyler anlaşmalı bankalarla Ptt’den ihtiyaç kredisi alabilirler. Ptt ihtiyaç kredisi kampanyasından yararlanmak için bazı şartları yerine getirmeniz gerekiyor.

Ptt direk olarak kredi vermemektedir. Ptt ihtiyaç kredisini anlaşmalı bankalar üzerinden alabilirsiniz.  Ptt’nin anlaşmalı olduğu bankalar ING Bank, Odeabank, Denizbank, Vakıfbank, Burganbank, Kuveyt Türk, Türk Ekonomi Bankası, Şeker Bank gibi bankalardır. Bu bankalardan Burgan bank yalnızca maaş müşterilerine ve emekli maaş müşterilerine hizmet
verirken, diğer bankalar sadece emekli maaşını Ptt’den alan müşterilerine kredi hizmeti vermektedir.

Ptt’den kredi almak isteyen vatandaşların nüfus cüzdanlarıyla yukarıdaki anlaşmalı bankaların Ptt işyerlerine bizzat giderek kredi başvurusu yapmalıdırlar. Başkası adına yapılan kredi başvuruları kabul edilmeyecektir. Kredi talebi  esnasında tercih ettiğiniz bankanın formları doldurulmalı ve imzalanarak işyerindeki görevliye teslim edilmelidir.

PTT Kredi Başvurusu Ücreti Var Mı

Kredi başvuruları yapılıp onaylandığında diğer bankalar belirli ücretler almaktadır. Bu ücretlerden biri de kredi tahsis ücretidir. Kredi tahsis ücreti çekilen kredi tutarının 200’de biri olup peşin olarak alınmakta veya kredi tutarının içerisine eklenmektedir. Ancak Ptt kredilerinde böyle bir ücret kesinlikle yoktur.

Ptt’den Aldığım Kredilerin Taksitlerini Nereye Ödeyebilirim

Ptt aracılığıyla kredi kullanan vatandaşlar, anlaşmalı Ptt işyerleri ve banka şubelerinden almış oldukları kredilerin taksitlerini ödeyebilirler.

Aktifbank Ptt Emekli İhtiyaç Kredisi Kampanyası

Aktifbank bir Ptt işyeridir. Ptt kredisi almak için bu bankayı kullanabilirsiniz. Aktifbank N Kolay Emekli İhtiyaç Kredisi kapsamında 50.000 TL‘ye kadar kredi imkanı sunmaktadır. Alacağınız kredi için kesinlikle herhangi bir kefil veya teminat istememektedir. Aktifbank Emekli İhtiyaç Kredisi Kampanyası’nda alt limit 1.000 TL üst limit ise 50.000 TL‘dir. Aktifbank N Kolay Emekli Kredisi faiz oranları aylık %1.99 civarındadır. Faiz oranları ekonomik koşullara göre değişkenlik gösterebilir. Minumum 3 ay maksimum 48 ay vade ile sınırlandırılmıştır.

Aktifbank aracılığıyla Ptt’den 10.000 TL ihtiyaç kredisi çekmeniz durumunda aylık 352 lira taksit ödersiniz. Kredinizin vadesini 12 aya düşürdüğünüzde 968 TL aylık taksit ödersiniz.

Denizbank PTT İhtiyaç Kredisi Kampanyası

Ptt işyerlerinden biri olan Denizbank şubelerinden Ptt İhtiyaç Kredisine başvurabilirsiniz. Denizbank emekli kredisi için sizden herhangi bir kredi tahsis ücreti almayacaktır. Denizbank Ptt kredisinin aylık faiz oranı %1.75 civarındadır. Faiz oranları ekonomik koşullara göre değişebilir. Denizbank aracılığı ile alabileceğiniz Ptt kredisini maksimum
48 ay vade ile alabilirsiniz. Kredi alt limiti en az 1.000 TL en üst limiti ise 36.000 TL‘dir.