FinansP.com

Payoneer Hesap Nasıl Açılır

Payoneer Hesap Nasıl Açılır

Payoneer Hesap Nasıl Açılır ,Paypal’ın Türkiye pazarından çekilmesiyle beraber, online para gönderimlerinde önemi artan Payoneer, yeni bir ödeme sistemi olarak kullanılmaya başlandı. Hizmetin kısa sürede popülerleşmesinde Türkiye desteğini barındırması ve dünyanın birçok ülkesinde halihazırda kullanılan ödeme sistemlerine sahip olması etkili oldu. Üstelik bütün işlemlerin ucuz hizmet fiyatlandırmalarıyla çözülmesi, kullanıcıların kısa sürede geçiş yapmalarına olanak tanıdı.

Kendisinin altyapı bakımından avantajları, alternatiflerine oranla daha çok benimsendi. Dünya çapında gönderimi destekleyen bir sistemin, ekonomik fiyatlarla ödemeler gerçekleştirmesi ve bunu her alanda kullanım desteğiyle beraber sunması, kullanıcıların beklentilerini karşılamasında en önemli odak olarak öne çıktı. Pazarda zirveye yerleşmesiyle beraber, kullanım kolaylığı müşteri memnuniyetlerini büyük oranda arttırdı. Uzun zamandır arayışlara girişen freelancerlar ve girişimciler, bu hizmetin öne çıkan yönleriyle arayışlarını sonlandırma gereği duydular.

Payoneer Kullanmanın Avantajları Ne

Dijital para gönderim konusunda, kullanıcıların en büyük kriteri aracı firmalara olan güven duygusu olmuştur. Payoneer, güçlü altyapısı ve istikrarlı yönetimiyle beraber kendisinin potansiyelini tüm pazara kanıtlamayı başardı. Yurt dışı ödeme alımlarında sunduğu performans, geçmişin pazar lideri Paypal’ı bile sollamasına olanak tanımıştır.

Udemy ve Clickbank gibi platformların kendisini destekliyor oluşu, büyük referanslara sahip olmasından dolayı endişeleri ortadan kaldırdı. Clickbank sistemi kullananlar ya da alternatif affiliate marketing hizmetlerinden yararlananlar için isteğe bağlı olarak kart edinilmesine olanak tanıması, her alanda kullanım konforu sağlamış oldu.

Alternatif ödeme sistemlerine oranla pek çok avantajı himayesinde barındıran hizmet, kullanıcıların bütün işlemlerini güvenli bir şekilde yürütmelerine destek olmaktadır. Gönderim ve alım süreçleri saniyeler içinde halledilebilmektedir. Sürekli ödeme alımlarıyla uğraşanlar için çözüm odakları da geniştir.

Talep formu doldurularak edineceğiniz kartla birlikte ülkedeki TEB ATM’lerinden para çekimi yapabilme ya da online alışverişlerde kullanabilme potansiyeli, büyük bir avantaj sağlamaktadır. Diğer taraftan hesaplar arası transferlerde çok cüzi rakamlar talep etmesi, bu şekilde bir kullanımda da maksimum verimin alınmasını sağlamaktadır.

Payoneer sistemine üye olduktan sonra, ABD menşeili olarak bir banka hesabı tahsis etmiş olmaktasınız. Bu nedenle de dünyanın pek çok ülkesinde geçerliliği olan bir hesaba sahip olmuş olacaksınız. Bütün bu avantajlara sahip olmak, ödeme sisteminin cazibesini gün geçtikçe katlamaya başladı. Büyük kullanıcı kitlelerini bünyesine katmasıyla beraber, yurt dışı gönderim ve alım işlemlerinde zirvedeki yerini koruyacağa benziyor.

Payoneer Hesap Nasıl Açılır

Bu ödeme sisteminde, hesap açmak için son derece kolay bir süreç takip edilmelidir. Başlangıç aşamasından itibaren doğru bilgiler vermeniz, kullanım esnasında yaşanabilecek problemlerin de önüne geçecek ve uzun süre kullanım konforu sunacaktır. Üyelik aşamasında ayrıntıların Türkçe dil desteğiyle verilmesi, kullanım potansiyelinizi arttırmış olacaktır.

  • İlk aşamada Payoneer’in resmi internet adresi payoneer.com ’a gitmelisiniz.
  • Sonrasında sağ üst köşede Register kısmına yani Üye Ol bölümüne tıklamalısınız.
  • Açılan arayüzde Kişisel ya da Şirket kullanım alanlarından uygun olanları doldurmalısınız.
  • Form girişinde Türkçe karakter kullanmamanız gerekmektedir.
  • E-posta ve iletişim bilgilerinin doğru olduğunu kontrol etmelisiniz. Aksi takdirde hesap onaylama işlemini yapamayacak ya da güvenlik ayrıntıları doğrulanamadığından hesabınızın bloke olmasıyla karşı karşıya kalacaksınız.
  • Şifrenizi oluştururken, harfler, rakamlar ve özel simgeler kullandığınızdan emin olmalısınız.
  • Bütün bilgilerin doğruluğunu kontrol ettiğinizde İleri butonlarına basarak, kayıt işleminizi tamamlamalısınız.
  • Dört onay işlemini de tamamladıktan sonra, sistemin kendi altyapısında bir doğrulama sürecinden geçeceksiniz. 1 ila 3 iş günü arasında hesabınızın onayı gerçekleştirilecek ve sonrasında büyük bir kullanım konforuna erişmiş olacaksınız. Aynı şekilde resmi siteden üye girişi ya da Sign In butonlarına basarak giriş yapabilirsiniz.