FinansP.com

N Kolay Bono Nedir

N Kolay Bono Nedir

N Kolay Bono nedir , paranızı tahvil süresince yüksek faizle kullanabileceğiniz bir yatırım ürünüdür. N Kolay Bono’nun en önemli özelliği faiz kazanmak için zorunlu bir yatırım döneminin olmamasıdır. Diğer bir deyişle, itfa tarihini beklemeden bankanızdan aldığınız N Kolay Bono’yu satmak istediğinizde, sermayenizin olduğu kadar faiz de kaybetmezsiniz.

N Kolay Bono’nun Avantajları

  • N Kolay Bono’da vade tarihini beklemek gibi bir zorunluluk yoktur, tahvilinizi ihtiyaç duyduğunuzda satabilir ve faiz alabilirsiniz.
  • N Kolay tahvil sahipleri havale, EFT, hesap yönetim ücretleri gibi ücret ödememektedir.
  • Stopaj oranı N Kolay Bono’da daha düşük.
  • N Kolay Bono işlemlerinizi Aktif bankanın internet şubesinden veya 0850 724 26 66 çağrı merkezinden hızlı bir şekilde yapabilirsiniz.

N Kolay Bono’nun diğer banka bonolarından farkı nedir

Kazançlarınız N Kolay Bono’da minimum yatırım süresi olmadan sabitlenir. Aktif bank’ın müşterisi olarak, bankadan satın aldığınız N Kolay Bono’yu istediğiniz zaman satabilir ve birikmiş gelirinizi elde edebilirsiniz. Diğer tahvil ve bonolarda, itfa tarihini beklemeden satmak istiyorsanız, piyasa koşullarına göre sermaye ve faiz kaybı riski bulunurken, N Kolay Bono bu riski sizin için ortadan kaldırdı.

N Kolay Bono’nun vadeli mevduattan farkı nedir

N Kolay Bono’nun elde tutma oranı her açıdan % 10’dur. Vadeli mevduatlarda bu oran 6 aya kadar % 15, 6 ay ve 1 yıl için % 12’dir, yani N Kolay Bono aynı mevduatlardan daha yüksek gelir sunar 1 yıla kadar düşük elde tutma oranına sahip vadeli yatırımlarınıza faiz kazandırır. Ayrıca, vadeli mevduatın tamamını vade tarihinden önce keserseniz, anaparanızı faizsiz olarak alırsınız. Geri ödeme tarihini beklemeden N Kolay Bono satmak isterseniz, sermayenizin yanı sıra faizi de kaybetmeyeceksiniz, satış gününe kadar olan faizi elde edebileceksiniz.

N Kolay Bono’nun faizi nasıl daha yüksek olabiliyor

Aktif Bank, bankacılık felsefesini başladığı günden itibaren “şubeden değil alternatif dağıtım kanallarından yeni nesil bankacılık yapmak” olarak tanımlamıştır. Bu ucuz ve esnek strateji sayesinde Aktif Bank müşterilerine yüksek verimli ürünler sunabilmektedir.

N Kolay Bono satın alırken herhangi bir işlem ücreti var mı

N Kolay Bono satın alırken herhangi bir işlem ücreti ödemezsiniz. Buna ek olarak, N Kolay Bono satın aldığınız andan itibaren ve bankanızda N Kolay Bono bulundurduğunuz sürece, EFT, banka havalesi gibi banka işlemleri için herhangi bir ücret ödemezsiniz.

N Kolay Bono alırken sözleşme imzalayacak mıyım

Düzenleyici otoriteler, sermaye piyasası araçları ticareti yapan yatırımcılar tarafından imzalanması gereken bir çerçeve sözleşmeye ve tanıtım / bilgilendirici formlara sahiptir. Çerçeve sözleşmeler ve tanıtım / bilgilendirme formları Aktif Bank İnternet Şubesi’nden elektronik ortamda onayınıza tabidir. Bu nedenle, şubelerden birine gitmek zorunda kalmadan, uygun görürseniz, sadece sözleşmeyi ve İnternet şubesindeki ilgili formları okumanız ve onaylamanız yeterlidir.

N Kolay Bono’dan sağlayacağım getiriyi nasıl hesaplayabilirim

Web sitemizdeki hesaplama aracından veya İnternet şubesine bağlandığınızda, mevcut faiz oranından kazanacağınız net getiriyi Yatırım İşlemleri-> N Kolay Tahvil-> Tahvil Hesaplayıcı sekmesinde hesaplayabilirsiniz. Net kazançlarınızı hesaplamak için https://www.nkolay.com/bono#calculate bağlantısını tıklayın.

N Kolay Bono’yu nereden ve nasıl edinebilirim

Aktif bank’ın müşterisiyseniz Aktif Bank’ın şubelerinden, Aktif bank’ın internet şubesinden ve 0850 724 26 66 numaralı çağrı merkezinden N Kolay Bono’yu satın alabilirsiniz. Çağrı merkezinde sözleşmeleri ve formları doldurmanız / onaylamanız gerekir. Sermaye piyasası araçlarının elde edilebilmesi için kanunen Aktif Bank İnternet Şubesi’nden talep edilmiştir. Aktif Bank İnternet Şubesi’ne giriş yaptıktan, belirtilen adımları uyguladıktan sonra N Kolay Bono’yu alabilir ve hesabınızı kendi hesabınızdan başka bir bankaya elektronik olarak aktarabilirsiniz.