FinansP.com

Moneygram Nedir Hangi Bankalarda Kullanılır

Moneygram Nedir Hangi Bankalarda Kullanılır

Moneygram Nedir Hangi Bankalarda Kullanılır ,Yurt dışına para transferi yapılmasını sağlayan sisteme Moneygram denir. Bu sistem ile güvenilir olarak yurt dışına para gönderme işlemlerinizi yapmanız mümkündür. Moneygram yurt dışına para transferi gerçekleştiren kişilerin en fazla tercih ettikleri sistemler arasında yer alır.

Moneygram aracılığı ile gönderilen paralar en fazla 10 dakika içinde hesaba geçer. Bu kayıtlarla daha önce yapmış olduğunuz transfer üzerinden aynı kişilere yeniden para gönderme kolaylığı yaşarsanız.

Moneygram sistemi ile acaba para çekildi mi” gibi endişeler yaşamanızın önüne geçiliyor. Bu sistem sizlerin göndereceği parayı alacak kişi çektiği anda size paranın çekildiğine dair bilgilendirme mesajı iletiliyor. Bu şekilde karşı tarafa güvenli şekilde para transferi yapma imkanı tanıyor.

Moneygram Hangi Bankalarda Mevcuttur

Moneygram çok yaygın olarak kullanılan sistem bulunmasına karşılık devletimizde yalnızca 2 banka tarafınca kullanılır Kuveyt Türk ve Denizbank‘tır.

Bu bankalar şu şekildedir; Kuveyt Türk ve Denizbank’tır. Bu bankalardan herhangi birine giderek Moneygram kartı talep edebilirsiniz. Bankalar sizden kesinlikle bir şart istemez. Başvurunuz sırasında size forum verilir ve bu formu doldurarak başvurunuzu yapabilirsiniz.

Moneygram kartıyla yurt dışına kolay ve güvenli bir şekilde para göndermeniz mümkün. Diğer taraftan yurt dışından da kolay ve güvenli şekilde para gönderebilirsiniz.

Para Gönderme Aşamaları

Moneygram ile para gönderebilmeniz için ilk olarak bulunduğunuz alanda Moneygram sistemiyle çalışmakta olan banka bulmanız gerekiyor. Size en yakın olan kuveyt türk veya denizbank bankalardan birine giderek T.C. kimlik kartınız ile para transferi yapabilirsiniz.

Şayet banka hesabına para transferi işlemi gerçekleştirecekseniz, alıcı kişinin baka adı ve hesap numarası da gerekir. Para gönderme işlemlerinde sizlere 8 rakamlı referans numarası verilir. Bu referans numarasını alıcı kişiye parayı çekmesi için bilgi olarak sunulmalıdır.

Ülkemizde Euro, Dolar, TL para birimleri ile para gönderme, çekim işlemlerini yapabilirsiniz.

MoneyGram ile göndereceğiniz paranın cinsi ile miktarına bağlı olarak komisyon oranı değişmektedir.

Örneğin 1.000 TL’lik bir gönderi için ortalama olarak 80 TL masraf alınmaktadır.