FinansP.com

Mina Coin Nedir

Mina Coin Nedir

Mina Coin Nedir  : mina blockchain 22 KB sabit boyuttur eth alt yapısı ile Dünyanın en hafif blok zinciri olarak bilinen Mina, kullanım artışına rağmen sabit kalabilen bir protokol. Bu ağın kripto para birimi MINA’dır.

Ne zaman ve kim tarafından kurulmuştur?

MINA, O(1) Labs tarafından Haziran 2017’de geliştirilen bir projedir. O dönemde Coda Protocol olarak adlandırılan projenin adı Ekim 2020’de Mina olarak değiştirilmiştir.

MINA’nın altyapısı

MINA, Bitcoin üzerine kurulu olmasına rağmen, Ethereum’un hesap modeli ile çalışan bir altyapıya sahiptir. Madencilik yerine SNARK adlı blok doğrulama sistemini kullanır.

Kullanıcılarına ne vaat ediyor

MINA, doğası gereği bir blok zinciri ağı kullanmasına rağmen, çok düşük bir alanı kaplar ve bu stabildir. Bu özelliği sayesinde sürdürülebilir ve çevre dostu bir blockchain olarak tanımlanmaktadır. Proof of Stake algoritmasına yenilikçi bir bakış açısı getirdi.

MINA madenciliği yapıldı mı? MINA mayınlı bir kripto para birimi değildir.

En düşük fiyat ve en yüksek fiyatla toplam arz

MINA şimdiye kadarki en düşük fiyatını 21 Temmuz 2021’de 0,9233 dolarla, en yüksek fiyatı ise 3 Haziran 2021’de 5,45 dolarla gördü. Dolaşım arzı 210.736.193 MINA olan kripto para biriminin toplam arzı 824.104.972 MINA’dır.

mina blockchain 22 KB sabit boyuttur

mına coin
mina coin
mına coin yorum
mina coin fiyat
mina coin binance
mina coin nedir
mina coin yorumları
mina coin grafik
mina coin ön satış
mina coin yorumlar