FinansP.com

Midyeci Dükkanı Nasıl Açılır

Midyeci Dükkanı Nasıl Açılır

Midyeci Dükkanı Nasıl Açılır , Ülkemiz içerisinde özellikle denize kıyısı olan bölgeler içerisinde sık bir şekilde tüketilmekte olan bir besin çeşididir. Midye aslında ufak ve tamamlayıcı bir atıştırmalık yemek olarak da ifade edilebilir. Bu sebepten dolayı bir dükkan açma isteğine sahipseniz dükkanız içerisinde sadece midye satmak biraz yetersiz olabilir. Midye satmak için isterseniz bir stand kiralayabilirsiniz. Bunun yerine dükkan açma fikrine kendinizi kaptırdıysanız eğer dükkanınız içerisinde midye ile beraber mutlaka kokoreç benzeri ek servislere de yer ayırmanız gerekmektedir.

Midye işine girme isteği olanların ilk olarak kendilerine sorması gereken bir soru bulunmaktadır. Ben bu iş ile beraber ek servisleri yapabilir miyim? Eğer cevabınız evetse dükkan açmanızı öneririz. Aksine cevabınız hayır ise bir stand kiralayarak işinize başlamanızı öneririz. Her iki midye satma yönteminin kendine ait satış yöntemleri bulunmaktadır. bundan dolayı ikisinin de kazandığı kazanç ay sonunda farklılık gösterebilmektedir.

Midye fikrini bir dükkan içerisinde gerçekleştirme düşüncesi içerisinde olanların yapmaları gereken bazı konular bulunmaktadır. Midye dükkanı açmak adına ilk olarak bir iş yeri bulmanız gerekmektedir. Bu iş yeri içerisinde midye ile beraber balık ekmek ve kokoreç gibi ürünlerde bulunursa müşterilerin dikkatini daha çabuk bir şekilde çekebilirsiniz. İkinci olarak ise iş yeri ayarladıktan sonra midye sıkıntısı yaşamadan aracılardan kurtularak direkt olarak balıkçılar ile ya da dalgıçlar ile anlaşarak midye tedarik etmeye çalışmanız gerekmektedir.

Midyeci Dükkanları Nasıl Para Kazanır

Midyeci açarak para kazanmak isteyenlerin dikkat etmeleri gereken bazı konular bulunmaktadır. Bu söyleyeceğimiz konularda dikkatli olarak güzel kazançlar elde edebilirsiniz. Birinci kural her mesleğin önemli olduğu bilincinde olmanız gerekmektedir. Bu yüzden midyecilik yaparken işinizi mutlaka ciddiye alın. Eğer siz işinize önem vermezseniz müşteriler yapmış olduğunuz midyelere önem vermeyecektir.

İkinci kural olarak iş yeriniz için seçeceğiniz yer seçimi oldukça önemli bir konudur. Midye daha çok bar, kafe gibi mekan çıkışlarında tercih edilmekte olan bir atıştırmalıktır. Bundan dolayı iş yerinizi böyle mekanlara yakın tutmanız sizin için yararlı olacaktır. İş yeriniz içerisinde müşterilerin dikkatini çekecek ama iş yerinizin konseptini midyecilikten uzaklaştırmayacak olan başka ürünlere de yer ayırabilirsiniz. Örnek olarak vermek gerekirse sabah saatlerine doğru çorba servisinde bulunmak iş yerinize insanların gelmesini sağlayacaktır.

Bunların dışında satışını gerçekleştirdiğiniz midyenin boyutuna ve kalitesine yönelik satış gerçekleştirebilirsiniz. Bir pazarlama taktiğini kendiniz için belirleyerek ün sahibi olabilirsiniz. Örnek verecek olursak piyasanın en büyük midyesini satarak müşterileri kendinize doğru çekebilirsiniz.

Midyeciler Ne Kadar Kazanç Elde Ediyor

Piyasa içerisinde oldukça ün yapmış olan midyeciler bulunmaktadır. Bu midyeciler üzerinden gerçekleştirmiş olduğumuz bir araştırma neticesinde iyi bir üne sahip olan bir midyecinin aylık olarak 30 bin ile 60 bin arasında değişen bir midye satışının olduğunu söyleyebiliriz. Midye işi ile uğraşanlardan edindiğimiz kadarıyla bu iş sektörü içerisinde oldukça güzel kazançlar dönmektedir.

Midye işi yapan bir iş yeri temin edip bu iş sektörü içerisine dahil olduktan sonra elde edeceğiniz ortalama kazancı beraber hesaplarsak eğer iş yeriniz içerisinde 1 TL üzerinden 1 midye satışı gerçekleştirdiğinizi varsayarsak gün içerisinde 500 midye satışı yaparsanız günlük ortalama olarak 140-160 TL çeşitli malzeme maliyetlerinizin olduğunu hesap edersek, ayrıca bunu içerisinde 2000 TL kira giderinizi eklersek ay sonunda kazanmış olduğunuz brüt geliriniz 15.000 TL geliriniz içerisinden giderleriniz olan 7000 TL – 8000 TL giderlerinizi çıkarırsak sizlere en az 7000 TL gibi bir kazanç kalmaktadır.