FinansP.com

Limit Aşım Ücreti Ne Demek

Limit Aşım Ücreti Ne Demek

Limit Aşım Ücreti Ne Demek ,Son yıllarda kredi kartlarının hayatımızda büyük yeri vardır. Özellikle kredi kartı kullanımı taksitlendirme açısından büyük önem taşımaktadır. Taksitlendirme seçenekleri sayesinde kredi kartı kullanımları daha cazip hale gelmektedir. Ancak bazı durumlarda kredi kartı kullanımı son derece tehlikelidir. Özellikle bilinçsizce kullanılan kredi kartları, oldukça büyük sorunlara yol açmaktadır.

Özellikle kredi kartı kullanıcılarını ilgilendiren konulardan biride limit aşımıdır. Her kredi kartı kullanıcısının bir limiti bulunur. Bunun aşımı durumunda hoş olmayan sorunlarla karşılaşılabilmektedir. Şimdi konumuzu daha iyi anlamak adına Limit aşım ücreti ne demek, kısaca anlatarak bilgilendirelim. Çünkü limit aşımı son derece önemli bir konudur.

Limit aşım ücreti ne demek, konumuza açıklık getirelim. Adından da anlaşıldığı üzere kredi kartınızda yaptığınız harcamaların limitini aşmasına verilen addır. Limit aşımı ne gibi durumlarda otaya çıkar bilmek oldukça faydalı olacaktır. Kredi kartı ödemelerini yaparken, bulunduğunuz ayın ödemesinin cüzi bir kısmını ödeyip kalan borcu ödeyemiyorsanız bu öteki aya yansır. Ancak burada önemli bir detayı unutmamak gerekir.

Ödenmeyen kredi kartı borçları faizi ile birlikte işlemektedir. Buda borcun giderek artmasına neden olacaktır. Çünkü faizler günlük olarak borç tutarınıza eklenmektedir. Elbette ki borcunuzu ödediğiniz takdirde faiz işlemesi durdurulacaktır. Ancak bu zaman dek işleşen borç tutarının mutlaka ödenmesi gerekecektir.

Elbette ki kredi kartınızdaki harcamalar limitinizi geçerse buda limit aşımı ücretine tabi tutulacaktır. Buda borcun faize işlenmesine neden olacaktır. Limit aşım ücretiniz, limit oranın yüzdesi ile belirlenmektedir. Elbette ki bu oranlarda ilgili bankaya göre değişkenlik gösterecektir. Limit aşımınız giderek artıyorsa, bu konuda kendinize sur diyemiyorsanız, kartınızın limit aşımı konusunda sınırlandırmanız çok yerinde bir karar olacaktır. Aksi takdirde gereksiz yere faiz ödemesi yapacaksınız.

Buda borcunuza borç katmaktan başka işe yaramayacaktır. Bu sorunlarla karşılaşmak istemiyorsanız kredi karşı kullanımınızı bilinçlice yapınız. Bilinçsiz kredi kartı kullanımları ne yazık ki hoş olmayan sorunların doğmasına neden oluyor. Bugün milyonlarca kişi kredi kartı sorunlarıyla boğuşmaktadır. Kredi kartınızı limitini kontrol ederek ve düzenli ödemeler yaparak rahatça kullanın. Bu sayede kredi kartınızı avantaja dönüştürebilirsiniz.