FinansP.com

Kuraklık hasar ödemeleri ne zaman yapılacak

Kuraklık hasar ödemeleri ne zaman yapılacak

Kuraklık hasar ödemeleri ne zaman yapılacak ,Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli, kuraklıkla mücadele çemberinin yanında olduğunu ve onlara destek verdiğini belirtti. Bakan Pakdemirli’ye sosyal medyadan bakıldığında, yapılan duyuruyla birlikte kuraklık zamanının da belli olduğu açıklandı. Peki kuraklık zarar ödemeleri ne zaman yapılacak? Kuraklık gelirleri ne kadar? İşte detaylar…

Kuraklıkla mücadele eden çiftçinin yakınlarından Tarım ve Orman Bakanı Bekir, sosyal medyadan yaptığı açıklamada, kuraklık ödemelerinin yapılacağını bildirdi. Ardından, “Kuraklık ödemeleri ne zaman yapılacak?” , “Kuraklık ödemeleri ne kadar?” soruları takip etmeye başladı. İşte detaylar…

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin Twitter hesabından yaptığı açıklamaya göre, Diyarbakır’da 12-17 Temmuz’da 25 milyon 200 bin kuraklık zararı ödemesi yapılacağı öğrenildi.

Bakan Pakdemirli, 12-17 Temmuz tarihleri ​​arasında TARSİM Diyarbakır’da 25 milyon 200 bin TL’lik kuraklık ödemelerini açıkladı.

Açıklamalarına devam eden Bakan Pakdemirli, toplam poliçe priminin 13 gerçeğini öğreniyor.

Kuraklıkla ilgili tartışmada çiftçinin yanında “Pakdemirli de 18,3 TL poliçe ödemesine yardımcı olacak, 229 TL de ödeme yapılacak.” o yazdı.

Bakan Pakdemirli, sosyal medya paylaşımları üzerinden benekli kirpi balığını 5 liraya, diğer türlerini ise 50 kuruşa aldıklarını belirtti.