FinansP.com

Küçük Esnaftan Vergi Kaldırılıyor

Küçük Esnaftan Vergi Kaldırılıyor

Küçük Esnaftan Vergi Kaldırılıyor  ,AK Parti, ekonomik düzenlemeleri içeren 56 maddelik bir yasa hazırladı. Teklifle birlikte yaklaşık 900 bin küçük esnaf vergiden muaf tutuluyor. Önerge gündemde olacak ve bir tanesi ilk ay Genel Kurul’da görüşülecek. AK Parti Grup Başkanı’nın mükelleflerle ilgili olarak, “Küçükten küçüğe esnaf vergiden muaf tutulacak.” dedi.

Az sayıda esnafın yer aldığı yeni vergi düzenlemesi için nefesler tutuldu. AK Parti sınavını geçmek. Hürriyet köşe yazarı Abdulkadir Selvi hakkında araştırma yapıyor.

KÜÇÜK SANATLARDAN VERGİ KALDIRILDI
Küçük esnafın omuzlarındaki verginin az olduğundan emin olan Selvi, “2022’de küçük esnafın cirosunun 240 bin lira küçük gelir muafiyeti ile 240 bin lira olması bekleniyor” dedi.

2022’DE 250K OLACAKLAR
Selvi, 2022’de 240 bin lira, 250 bin lira cirodan yeniden bir değerlendirme ile bahsetti.

PAKETTE ÇİFTÇİ DESTEĞİ VAR

yasama meclisi programın genel gündemine ilişkin düzenleme yapacak. 55 parçalık bir paket. Oğul hazırlıkları da yapılır. Meclis Başkanlığına sunulacak.

Pakette ayrıca tarım ve çiftçiler için bir düzenleme de yer alacak. Vergiden muaf olacak.

Internet ten para kazananlar özellikle Youtuber’lar için düzenlemeye getiriliyor. Bu kişilerin yayınladığı videolardan reklam veren pazar yerleri kazanıyorlardı. Vergi mükellefiyet. Bir defter tutuyordu. Kitap tutmadan onlardan kurtulurlar.