FinansP.com

Kripto para piyasası neden geri çekildi

Kripto para piyasası neden geri çekildi

Kripto para piyasası neden geri çekildi ,ABD Merkez Bankası (Fed) Minneapolis Şubesi Başkanı Neel Kashkari, kripto para birimleri hakkında olumsuz açıklamalar yaptı. Kashkari, kripto para birimlerinin yüzde 95’inin dolandırıcılık, aldatma, saçmalık ve kargaşa olduğunu söyledi. Öte yandan açıklamaların ardından Bitcoin 45 bin doların altına, Ethereum ise 3 bin dolar seviyesine çekildi.

Kripto paralarla ilgili olumsuz açıklamalarına devam eden Kashkari, ABD’nin komünizme doğru gittiğini ve Venezuela gibi çökebileceğini iddia ederek dijital varlıklara ihtiyaç olduğunu savunanların komik olduğunu belirtti. Açıklamaların ardından Bitcoin 45 bin doların altına düşerken, Ethereum 3 bin dolar seviyesine geriledi.

KRİPTO PARASININ %95’İ DOLANDIRICI

Pacific Northwest Regional Economics Yıllık Zirvesi’nde konuşan Kashkari, “5-6 yıl önce kripto ve Bitcoin konusunda çok iyimserdim. Şimdi kripto para birimlerinin yüzde 95’i dolandırıcılık, aldatma, saçmalık ve kargaşa.”

Kashkari, “Yasa dışı faaliyetleri finanse etmekten başka bir kullanımlarını görmedim.” Dedi.

BITCOIN VE ETHERUM DÜŞTÜ

Bitcoin fiyatı 44 bin 250 doların altına düştükten sonra şu anda 45 bin 190 dolar seviyesinde. Düşüşe rağmen Bitcoin fiyatı hala bir ay öncesine göre yüzde 40, yıl başına göre yüzde 54 daha yüksek.

Ethereum ise 3.000 dolar seviyesine kadar geriledi.

Kripto para Yorumları
Bitcoin neden düştü son dakika
Kripto para neden düşüyor
Bitcoin neden düşüyor yorumlar
Kripto paralar neden düşüyor son Dakika Twitter
Bitcoin neden düşüyor son Dakika 2021
Dogecoin neden düşüyor