FinansP.com

Kredi Notum Sıfır

Kredi Notum Sıfır

Kredi Notum Sıfır bankaların kredi ve kredi ürünleri müşteriye kullandırmamak için belirledikleri kriterlerden biridir. Karakterinize geri ödeme belgesi, kredi kartı borçlarını ödeme zamanı ödemeyecek kredi notunun belirlenmesinde önemli rol oynar. Kredi notunu kurmamışsa KKB puanınız sıfırdır. Bunun anlamı; Sizin için bir banka ürünü kullanmadığınıza emin misiniz?

Bir iş yerinde çalışıyordu bir iş yerinde çalışıyordu. İleride kredi alabilirim belki diye bankalarla bir iş yapmamış olmanın kendisi için faydalı olacağını düşünüyordu. Aslında düz bir bakış açısıyla bakıldığında; Düzenli geliri var ve borcu yok.

Fakat bankalarla ilgili en son şey, bankalar bu şekilde borç ödeme alışkanlıklarına dair fikir sahibi olamazlar. Nitekim konut kredisi almak için bankalara başvurduğunda puanı oluşmadığından dolayı kredi çekemedi. Onun bankada bu durum net bir şekilde kredi çekememe ile sonuçlanmıyor, düzenli gelir ve banka görevlileriyle yapılan görüşmeler durum düzeltmenize yardımcı olabilir. Ya da banka görevlisi boyutu çok büyük rakamlarda limiti olmayan bir kredi kartı önerirler.

Bu yöntemle kredi kartı kullanmaya başlamanız ve borçlarınız ödemeyeceğiniz, kredi notunuzun 0’dan daha yükseğe çıkması sağlanır. Bunun için bankalar için kredi almak için bir bir müşteri olsanız ve birkaç ay içerseniz size uygun bir limitle kredi kullanmanız.

Yakın bir zamanda kredi çekmeyi düşünüyorsanız, kredi notunuzun sıfır olmaması için bankalardan rahatlıkla ödeyebileceğiniz limitlerden bir kredi kartı alın. Kredi kartının hangi bankadan alındığı çok da önemli değil, aynı kredi kartı çekmeyi planladığınız bankayı seçerseniz, size kolaylık sağlayacaktır. Kredi kartının sabit ücretlerini ve kredi kartının limitinin altını kullanırsanız, kredi notunuz yüksek çıkacaktır. Ve kredi çekmeniz kolaylaşacaktır.