FinansP.com

Kredi Notu Yükseltme Teknikleri

Kredi Notu Yükseltme Teknikleri

Kredi Notu Yükseltme Teknikleri ,Kişilerin kredi notu yükseltme teknikleri ile yükseltmeye çabaladığı , bankalardan kredi çekerken ya da kredi kartı başvurusu yaparken değerlendirme sırasında sorgulanan bankacılık sisteminde oluşmuş not durumudur. Kredi notunun oluşmasında kişilerin ödeme durumları, güncel borç miktarları, kullanmış oldukları krediler, kredi kartlarının limiti gibi durumlar etkili olmaktadır.

Sistemde oluşan kredi notu düşük ise bankalar gerçekleştirilen tüm başvurulara olumsuz olarak sonuç verebilmektedir. Bu durumda müşteriler kredi notu yükseltme teknikleri ile alakalı araştırma yaparak notlarını yükseltmekte ve başvurularını kendileri açısından olumlu olarak sonuçlandırabilmektedir.

Ödemelerinizi Düzenli Yapın

ilk işlem tüm borç ödemelerini düzenli şekilde yapmalarıdır. Kredi notunu yükselten en önemli etkenler arasında kredi kartı, kredili mevduat hesabı ödemeleri, kredi ya da fatura ödemelerinin zamanında ve düzenli şekilde yapılması gelir. Gerçekleştirilen düzenli ödemeler sayesinde kredi kayıt bürosunda oluşan kredi notu %35 oranında yükselmektedir.

Ödemeler ile alakalı müşterilerin düştüğü büyük bir yanılgıda kredi kartı borçlarını asgari şekilde ödeyerek kredi notu yükseltme teknikleri dahilinde not durumunun olumlu şekilde etkileneceğidir. Bu konuda yapılacak doğru adım ise kredi kartı ödemelerinin her ay tüm borcun kapatılacak şekilde ödenmesidir.

Borçlarınızı Azaltın

KBB notunu olumlu etkileyen faktörlerden bir diğeri de kredi notu yükseltme teknikleri kapsamında bankalardan kullanılmış olan kredi ürünlerinin borç miktarını azaltmaktır. İhtiyaç kredisi, konut kredisi, kredili mevduat hesabı ve kredi kartı bankalarda bulunan kredi ürünleridir. Tüm bu ürünlere ait toplam borç durumu kredi notunu olumsuz etkilemektedir. Bu yüzden kredi notunda artış olmasını isteyen müşterilerin kullandıkları kredi ürünlerine ait olan borçları azaltmaları gerekir.

Kredi kayıt bürosundan alınan verilere göre sistemde kayıtlı olan borç miktarı kredi notunun yükselmesi ile doğrudan ilişkilidir. Müşterilerin kredi notu yükseltme teknikleri ile var olan kredi ürünü borçlarını kısa sürede ya da imkanları yoksa ödemelerine ek bir kapatma planı belirleyip bitirmeye çalışmaları sayesinde notları daha da yükselebilir.

Kullanılan Sayısını Azaltın

KBB etkileyen nedenlerden biriside olması gerektiğinden daha fazla sayıda kredi kullanmaktır. Çünkü bu sayede müşterilerin borç miktarı sistemde daha yüklü görünmekte ve buda gerçekleştirilen Kredi notu yükseltme teknikleri açısından olumsuz etki yaratmaktadır. Yapılacak en önemli şey daha önceden çekilmiş olan kredilerin sayısını zaman içerisinde azaltmak ve bu sayede de kredi notunu yükselmesine yardımcı olmaktır.

Banka Ürünlerini İstikrarlı Şekilde Kullanın

Kredi notu ile alakalı yanlış bilinen diğer bir bilgi de kredi kartı ya da diğer banka ürünlerinin çok fazla kullanılmasının kredi notunu olumsuz yönde etkileyeceğidir. Aksine kredi notu yükseltme teknikleri sayesinde oluşmuş not seviyesini yükseltmeye çalışanların kullandıkları banka ürünlerini düzenli ve istikrarlı şekilde kullanması gerekmektedir. Çünkü bu sayede bankacılık sisteminde gerçekleştirilen tüm ödemelerin düzenli ve zamanında yapıldı görüntülenmekte bu da kbb yükseltme teknikleri açısından olumlu olarak sisteme yansımaktadır.

Peş Peşe Kullanmaya Çalışmayın

Bankaların sunduğu kredi ürünlerinden faydalanan kişilerin yeni başvurular yapmak için biraz beklemesi gerekir. Çünkü halihazırda kullanılmış bir kredi var iken kısa sürede 2 ya da 3 kere yeni krediye başvuru yapmak kredi notunu olumsuz yönde etkileyebilir. Özellikle de bankalardan gerçekleştirilen başvurular sonrası olumsuz sonuç alınması kredi notu seviyesini daha riskli hale getirmekte ve müşterilerin Kredi notu yükseltme teknikleri dahilindeki çabalarını zora sokmaktadır.