FinansP.com

Kredi Notu en yüksek kaçtır

Kredi Notu en yüksek kaçtır

Kredi notu en yüksek kaçtır. Bir Kredi Notunu Nasıl Değerlendirirsiniz ,Bankalar ve diğer finansal kuruluşlar, bireysel kredi notlarını hızlı ve otomatik değerlendirme kriteri olarak kullanmaktadır. Yani, amaç, kredi başvuru sahibinin ilk unsurunu hızlı bir şekilde yaparak müşterilerin daha ayrıntılı bir inceleme yapmak için düşük maliyeti ve minimum zamanı belirlemektir.

Aşağıdaki tablo, Fikrindeki hangi aralıklarının hangi risk gruplarını değerlendirdiğini göstermektedir. Miktarlar ve risk grupları, genel bir çerçeve belirlemek için bir örnek olarak listelenmiştir. Her finansal kuruluşun değerlendirilmesi farklı olabilir.

En Riskli Orta Riskli Az Riskli İyi Çok İyi
1-699 700-1099 1100-1499 1500-1699 1700-1900

Örneğin, bankaların SMS ve benzeri kampanyaları anında değerlendirmesi ve bu şekilde bir değerlendirme yapması mümkündür. Tersine, “iyi” ve “çok iyi” kategorilere giren müşteriler muhtemelen onaylanacaktır.

Bankaların en çok tereddüt ettiği alan, “Daha Az Riskli” dedikleri gruptur. Bu durumda olan insanlar, aylık gelir durumuna, mesleklerine ve birlikte çalıştıkları kurumlara bağlı olarak bankalar tarafından değerlendiriliyor.