FinansP.com

Kredi Kartının Tek Çekim Faizsiz Taksitlendirme Özelliği

Kredi Kartının Tek Çekim Faizsiz Taksitlendirme Özelliği

Kredi Kartının Tek Çekim Faizsiz Taksitlendirme Özelliği ,Ülkemizde kredi kartı kullanım yoğunluğu artmaktadır. Yapılan araştırmalara göre ülkemizde hemen herkeste en az bir adet kredi kartı var. Kredi kartı cebimizde nakit para taşımamak ödemeyi daha kolay yapmak ve sıkışık zamanlarımızda bize yardımcı olmak için önemli bir ödeme aracı. Kredi kartları ile alışveriş yaparken bir ay boyunca yaptığımız harcamalar ekstre olarak bize posta veya e posta yoluyla gelir ve bizde o ay o borcu ödemekle yükümlü kılınırız. Bu yazıda sizlere kredi kartına tek çekim taksit yapan bankaları anlatacağız.

Son zamanlarda kredi kartına tek çekim taksit yapılmaya başlandı. Eskiden harcamalarımızı ay sonu ödemek zorundayken, şimdi ise belirli bir tutarın üzerindeki harcamalarımızı taksitlendirerek daha sonra ödeyebiliriz. Kendimize veya evimize arkadaşlarımıza bir şey alırken fiyatının yüksek olması durumunda bunu tek seferde
ödeyip ay sonu gelen yüksek ekstreyi ödemek zorunda kalmak istemeyiz. Bu nedenle yüksek fiyatlı alışverişlerde tek çekim yaparken harcadığımız tutarı taksitlendirebiliriz. Günümüzde pek çok banka tek çekim alışverişlerinde taksit imkanı sağlamaktadır. İşte o bankalar

Vakıfbank Tek Çekim Taksit Kampanyası

Kampanya Detayları Ve Özellikleri
– Vakıfbank müşterisi ve kredi kartı sahibi olan herkes kredi kartına tek çekim taksit hizmetinden yararlanma hakkına sahiptir.

– Peşin Taksit hizmetinden Vakıfbank Telefon Bankacılığı, İnternet Bankacılığı Mobil Bankacılık uygulamaları üzerinden yararlanabilir.

– Vakıfbank kredi kartından 100 TL ve üzeri tek çekim harcamaların tamamı sonradan taksitlendirilebilecektir.

– Taksitlendirme işlemi ay sonu ekstre tarihinden önce yapılmalıdır. Ekstre geldikten sonra taksitlendirme yapılmayacaktır.

– Taksitlendime işlemi yapılması için müşterinin 1 dönem üzeri gecikmiş borcu olmaması ve idari takibe alınmamış olması gerekir.

– Peşin taksit hizmetinde yapılan harcamaların ana para ve faiz toplamı müşterinin kredi kartı limitini aşmamalıdır. Örneğin 2000 TL limitli kredi kartı bulunan birey 1800 TL harcama yapmış ve bunun 12 ay vade ile taksitlendirilmesi sonucu faizle beraber 2300 TL borca ulaşması durumunda kişi taksitlendirme yapamaz veya daha az vadeli yapabilir.

– Kredi kartı tek çekim taksit faizlerini Vakıfbank Telefon Bankacılığı ve İnternet Bankacılığından öğrenilebilir.

– Taksitlendirmeler harcamaların yapıldığı sektöre eşyaya bağlı değişebilmektedir. Eşya alımlarında maksimum 3 ay, Bilgisayar alımlarında, havayolları ve ulaşım ve konaklama harcamalarında 6 ay sağlık ve sosyal hizmet harcamalarında maksimum 9 aya kadar taksitlendirilir.

– Kredi kartlarıyla yapılacak kuyum, telekomünasyon, alkollü içecek ve yurtdışında yapılacak olan harcamalar taksitlendirilmez.

– Taksitlerin faiz oranı taksit adedine göre %2,25 oranda aylık faiz alınır. Bu faize KKDF+BSMV de eklenecektir.

Enpara Tek Çekim Taksit

– Enpara kredi kartına tek çekim taksit kampanyasından yararlanabilmek için Enpara.com müşterisi olmanız gerekmektedir.

– Enpara.com kredi kartına sahip olmanız gerekmektedir.

– 31 Aralık 2019 tarihine kadar, 3 adet taksitsiz harcamanızı toplam 3.000 TL limitli olmak üzere taksitlendirebilirsiniz.

– Tek çekim taksit kampanyasındaki limit 3.000 TL‘dir. En fazla 3 adet harcamanız taksitlendirilebilir. Taksitlendirilecek tutar üzerinden faiz alınmayacaktır.

– 3.000 TL ve 3 adet harcama limitini aşan müşteriler %1.80 faiz oranıyla aşan kısmı için taksitlendirmeye devam edebilir.

– Harcamalarınızın taksitlendirilebilmesi için en az 50 TL tek seferde harcamanız gerekmektedir.

Türk Ekonomi Bankası Tek Çekim Taksit

– Kampanyadan yararlanabilmek için TEB müşterisi olmanız ve TEB kredi kartına sahip olmanız gerekmektedir.

– Kredi Kartı taksitlendirme işleminizi, CEPTETEB üzerinden veya Telefon Bankacılığı kanalıyla gerçekleştirebilirsiniz.

– Bankamızda otomatik ödeme talimatı bulunan faturalarınızı da taksitlendirebilirsiniz.

– Taksitlendirme işleminde faiz oranı aylık %2.25’dir. 3,6,9,12 ay şeklinde vade seçenekleri ile taksitlendirebilirsiniz.

– Yurt dışında yapılan alışverişler, kampanya dahilinde değildir.

– Telekomünikasyon harcamaları, kuyum harcamaları, yemek akaryakıt, her türlü alkollü içecek, gıda ve kozmetik harcamaları kesinlikle taksitlendirilemez.

– Taksitlendirme kampanyasından yararlanmak için tek seferde 100 TL üzeri harcama yapmış olmanız gerekmektedir.