FinansP.com

Kredi Kartı İle Bitcoin Nasıl Satın Alınır

Kredi Kartı İle Bitcoin Nasıl Satın Alınır

Kredi Kartı İle Bitcoin Nasıl Satın Alınır ,Bitcoin kısa adı ile BTC olarak geçer. Merkez bankası, resmi kuruluş ile herhangi bir ilişkisi olmayan elektronik para birimidir. Sahibi olmayan bir para olduğu için bir durumla karşılaştığınız anda muhatap bulma şansınız da bulunmamaktadır. Bitcoin mantığını anlamak için gümüş ve altın alıyor gibi düşünebilirsiniz. Başlangıç da piyasaya sürülen Bitcoin alım satım yoluyla el değiştirip, artması için de Bitcoin madenciliği yapıyor. Yani altın çıkartan madenciler olduğu gibi aynı şekilde Bitcoin çıkartan madenciler de bulunmaktadır.

Bitcoin herhangi bir devlete veya merkez bankasına bağlı olmadığı için altın gibi bir karşılığı yoktur. Kısacası sanal para olarak geçer. Fiziksel olarak para üretimi yapılmadığı için bir para değeri olarak bilinmez. Ancak sürekli olarak alım satım yapıldığı zaman iyi kazançlar elde etmeniz de mümkün olacaktır.

Bitcoin Nasıl Alınır?

Bitcoin alım satım işlemlerini gerçekleştirmek için birçok platformlar bulunur. Doğrudan alım satım yapmaya izin vermemektedir. Yerli yabancı pek çok platform da hizmet veren bu firmalar hesaptan havale veya kredi kartına transfer olarak işlemleri gerçekleştirir.

Türkiye de oldukça yeni olan kripto para borsası, Bayebit sayesinde bir ilke imza atmış oldu. Yerli sermaye ile kurulan borsa, kredi kartı ile kripto para alınan borsalardan bir tanesidir. Daha önceden kredi kartı ile bitcoin almak almak isteyen kullanıcılar yurt dışı merkezli borsaları kullanmak zorunda kalıyordu. Artık buna gerek kalmadan tamamen yerli borsası olan bu uygulama ile bitcoin alabilirsiniz.Kredi kartı ile sadece bitcoin değil aynı zaman da ripple, etherium gibi alt ürünleri de alabilirsiniz. Alma işlemini tamamladıktan sonra maksimum yarım saat içerisinde para hesabınıza geçmiş oluyor.

Bitcoin Kazancı

Bitcoin’in kazancının artış göstermesi piyasada ki arz ve talep koşullarına bağlı olarak gelişir. Talep artınca fiyat da artıyor, düşünce fiyat da düşmüş oluyor. Bitcoin’in değeri arttığı zaman eliniz de bulunan bitcoinleri de bozdurarak kara geçmeniz mümkün. Para bozdurma işlemini yine aynı şekilde yerli ve yabancı platformlar üzerinden yaparak banka hesabınıza geçmesini sağlayabilirsiniz.

Bitcoin’in aynı zamanda alt coinleri de bulunur. Bitcoin alabileceğiniz gibi birçok alt coin alarak da yatırım yapabilirsiniz. Günlük olarak alt coinleri takip ederek de azalış veya artışa göre de alımlarınızı yapabilirsiniz. Doğru adımlar uygulayarak iyi paralar kazanmanız mümkün olacaktır. Ancak bitcoin alımı yapan kişilerin sürekli olarak bu durumu takip etmesi gerekir. An be an takip ederek azaldığı veya artış olduğu zamanları iyi değerlendirmeniz gerekecektir.

Bitcoin’in Avantajları Nelerdir?

Bitcoin kullanımı her ne kadar ülkemizde çok fazla tercih edilse de dezavantajının dışında çok fazla avantajı da bulunur. Para transferleri her zaman daha güvenilir ve daha hızlı gerçekleşir. Hesabınız da bulunan bitcoinlere telefonunuz da bulunan uygulamalardan rahatlıkla erişim sağlayabilirsiniz. Hesaplarınıza kendi kullanıcı adı ve şifrenizle giriş yaptığınız için oldukça güvenilir bir ortam sunar.

Bitcoin de sistem belli bir protokole bağlı olduğu için yapılan her işlem en baştan şifrelenir. Şifrelendiğinden dolayı da yapılan bütün işlemler kayıt altına alınır. Cüzdan bilgileriniz veya bilgisayarınızın çalınması durumunda ise, sistem güvenlik anlamında herhangi bir açık bulamaz. Bu sistem sayesinde hile gibi durumlarla da karşı kaşıya kalmazsınız. Her seferinde farklı bilgisayarlar üzerinden onay alındığı için güvenilir açısından bir problem bulunmaz. Bu nedenle bu konuda herhangi bir şüpheniz bulunmadan rahatlıkla alım satım işlemlerinizi gerçekleştirmeniz daha kolay olacaktır.