FinansP.com

Konut fiyatlarının en çok arttığı il ve ilçeler

Konut fiyatlarının en çok arttığı il ve ilçeler

Konut fiyatlarının en çok arttığı il ve ilçeler , Haziran 2021 Emlak Endeksi’ne göre son bir ayda satılık konut ortalama metrekare fiyatlarının en fazla arttığı iller Hatay, Aydın, Muğla, Balıkesir, Çanakkale, Antalya, İstanbul, İzmir, Manisa ve Zonguldak oldu. yüzde 5-10 artışla. .

Haziran 2021 Emlak Endeksi’ne göre son bir ayda satılık konut ortalama metrekare fiyatlarının en fazla arttığı iller Hatay, Aydın, Muğla, Balıkesir, Çanakkale, Antalya, İstanbul, İzmir, Manisa ve Zonguldak oldu. yüzde 5-10 artışla. .

Türkiye genelinde son bir ayda alıcısına en çok kazandıran ilçelerin başında İstanbul’un Başakşehir, Gaziosmanpaşa, Bakırköy, Bayrampaşa ve Maltepe ilçeleri, İzmir’in Foça ilçesi, Muğla’nın Milas ilçesi, Balıkesir’in Karesi ilçesi, Yüzde 10-24 artışla Hatay’ın Defne ilçesi ve Kocaeli’nin Kartepe ilçesi geldi.

emlak

konut emlak

İstanbul’da konut piyasası son 1 aydır yükselişte. İstanbul satılık konut piyasasında öne çıkan ve son 1 ayda yüzde 10-24 artış yaşayan Başakşehir, Gaziosmanpaşa, Bakırköy, Bayrampaşa ve Maltepe ilçeleri.

Ankara, il genelinde yatırımcıları getirdi ve Haziran ayında tüm ilçelerde satılık konutlarda metrekare fiyatlarında artış gözlendi. İlçeler bazında listenin başında Gölbaşı yer alırken, onu Pursaklar, Sincan, Altındağ ve Yenimahalle izledi.

İzmir satılık konut piyasasında son 1 aydır etkinliğini sürdürmeye devam etti. Fiyatların en yüksek olduğu ilçelerin başında ise Foça, Seferihisar, Menderes, Urla ve Menemen geldi.

EN YÜKSEK FİYAT ARTIŞI DENİZLİ ŞEHİRLERDE

Fiyatların yüzde 9 arttığı Antalya’da son 1 ayda satılık konut piyasasındaki artışla dikkat çeken ilk semt Serik oldu. Bunu yüzde 4-7 artışla Konyaaltı, Kemer, Muratpaşa ve Kepez izledi.

Faizler bu kadar yüksekken Konut kredisi çekip ev almak mantıklımı ?