FinansP.com

Kısa Zaman İçinde Para Bulmak

Kısa Zaman İçinde Para Bulmak

Kısa Zaman İçinde Para Bulmak , Anında para arıyorsanız, ilk yöntem asla para bulmak için yasadışı yöntemleri kullanmak olmamalı, para bulmanın yollarını ararken tefecilerden uzak durmalısınız. 1 saat içinde para arayan değerli takipçilerimizin dikkatini çekmek için paylaştığımız bu makaleyi dikkatlice okumanızı öneririz.

Bankalar, 1 saat içinde nereden para bulacağını düşünen kişileri pek fazla umursamazlar. Bankalar ödünç para alınacak bir liste hazırlanırsa ilk 3’te yer alacaklar, ama kesinlikle ilk sırada değiller. Uyguladıkları en düşük faizle bile 10 bin TL‘lik krediyi 17 bin lira olarak ödüyorsunuz ve birçok talep ve yaptırımları var.

Akla gelen başka bir borç alma yeri, daha çok halkın jargonunda tefeciler olarak bilinen yani yasa dışı faiz toplayıcılar. 1 saat içinde borç parayı nereden bulacağınızı araştırdığınızda birileri kesinlikle tefecileri tavsiye edecektir.

Bir bankadan çok daha fazla faiz uygulamıyorlar, ödeme yöntemi aynı, ancak yaptırım uygulama yöntemleri ile birlikte toplumda korkuyla tereddüt edilen sıfatlar arasındalar.

Asla tefecilerden borç para almayın, başlarda size ilgi gösterebilirler ve daha sonra içine düştüğünüz durumu gerçekten düşünmezler.

Yakınınızdaki insanlar, arkadaşlarınız ve akrabalarınız, onlardan para ödünç almanız çok fazla olası değildir, ancak yakınlarınızdan ödünç para alırsanız, geri ödemede daha rahat edersiniz. Bu tür ilişkiler ülkemizin kültürel yapısında önemli olmasına rağmen, arkadaşlarınızdan ve akrabalarınızdan para istemek sizi biraz zorlayabilir, ancak bunu denemelisiniz.

Daha önce ödünç verdiğiniz kişilerden borç talep etmeye çalışın. Bu insanlar hem size güveniyor hem de minnettar oldukları için borç para verme olasılığı daha yüksek.

Para bulmanın bir başka yolu da senetle altın almaktır. Çünkü artık birçok kuyumcu senet karşılığında altın satabiliyor. Bu şekilde altın almak, değerinden daha fazla ödeme yapmanıza neden olacaktır. Ancak yine de acil nakit ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

Öte yandan, tefeci talebindeki düşüş ve güvenin azalması sonucunda bu yöntem tercih edilmektedir. Her şeyden önce, bölgenizdeki veya mahallenizdeki kuyumcuları ziyaret ederek senetle altın almayı denemelisiniz. Bu şekilde altın satın alabiliyorsanız, başka bir kuyumcuya satarak borcunuzu kapatabilirsiniz.

Paraya ihtiyacı olan herkese bir yerde para veren birileri var, bankalar bunun en bilinen örneğidir. Bankalarının televizyon reklamlarında, internet reklamlarında ve hatta kişisel olarak adlandıran tele-reklam ağlarında ne kadar kredi dağıttığını biliyorsunuz. Bankalar sadece kredi dağıtmak için saha çalışanlarını esnaf ve evlere göndererek kredi vermeye çalışmak için işçi alırlar.

Para bulabileceğiniz ilk yer bankalardır, elbette tavsiyemiz kısa sürede ihtiyaç duyulan para için. Herhangi bir kişiden para bulamazsanız, bankalara gidin. Uzun süredir mesleği ve düzenli geliri olan kişiler nakit avans için çalıştıkları bankadan kolayca talepte bulunabilirler. Bu ödemeye avans denir ve nakit ihtiyaçlarını karşılamak için kullanılabilir.

Başka bir örnek olarak, faturalı hatta kredi yöntemiyle 1 saat içinde para ihtiyaçlarınızı anında çözebilirsiniz. Ayrıca, yukarıda belirttiğimizden farklı olarak, sizin için hiçbir sorun olmayacaktır, çünkü borcunuzu 6 ila 12 ay arasında ödeyeceksiniz. Çoğu operatör müşterileri için çeşitli telefon kampanyaları düzenler. Burada ücreti, alacağınız telefon miktarına göre belirler ve ödeme taksitlerini de net olarak görürsünüz.

Telefonunuzu aldıktan sonra, ek bir taksit olarak faturanıza eklenir ve faturanızı ödermiş gibi düzenli ödeme yapmaya devam edersiniz. Daha sonra firmalar satın aldığınız telefonu sizden geri satın alıyorlar ve sizde nakit ihtiyaçlarınızı karşılıyorsunuz.

Faktoring firmaları, bu tür firmalar hızla büyüyenler arasında, ancak hizmet verdikleri sektörler iyi bilinmemektedir. İşlerini yasaya uygun olarak yürüten bu şirketler, özellikle esnaflara veya teminatları olan şirketlere hizmet vermektedir.

Önceliğiniz bu tür şirketlerden çek, senet bozdurarak ya da teminat göstererek kredi alabileceğinizi bilmek olsun. Söylediğimiz gibi, tahsilatta bekleyen bir çek ya da senet varsa, faktoring şirketleri bu çek ya da senet karşılığında size kredi verecektir.

Bu yöntem de, düşük limitli para bulmak için aklınıza gelebilecek bir şey olsun. Elinizde ekstradan kullanmadığınız tablet, akıllı telefon, led tv, vb. Değerli ürünler varsa, letgo veya sahibinden.com gibi ikinci el satış yerlerinde bunları nakde çevirebilirsiniz. Ancak burada satmak istiyorsanız, fiyatı biraz uygun hale getirmelisiniz. Bu şekilde, 3-5 gün boyunca 10 bin liraya yakın toplayabilirsiniz.

Paranın ne zaman ihtiyaç duyulacağı açık değildir. Çünkü hayatta, böyle şeyler her insanın başına gelebilir, bu durumda ne yapacağını bilmez oluruz. Finansal kaynaklar, yani para ile ilgili birçok sorunu çözmeye çalışıyoruz, ama bazen yeterli paramız olmuyor. Acil nakit durumunda, hangi yolların uygulanacağını tam olarak bilemeyebiliriz. Sonuç olarak sizi bu konuda uyarmak istiyoruz, asla ama asla senet ile borç para ödünç verdiğini söyleyenlere güvenmeyin, ilgilenmeyin bile.