FinansP.com

Kefilsiz Gelir Vergisiz Tüketici Kredisi Veren Bankalar

Kefilsiz Gelir Vergisiz Tüketici Kredisi Veren Bankalar

Kefilsiz Gelir Vergisiz Tüketici Kredisi Veren Bankalar, gelir vergisiz tüketici kredisi veren bankalar araştırmasına geçmeden önce, tüketici kredisinin ne anlama geldiğini, neyi kapsadığını ve içerisine aldığını açıklamakla başlanılırsa eğer; tüketici kredisi, tüketim amacıyla insanların sınırsız olan mal ve hizmetlerini karşılamaya yönelik olarak kullanılan ve finansmanını karşılanmasını sağlayan bir kredidir. Ve bu kredi, herkesin ihtiyaç duyabileceği bir kredi olmasının yanında, ihtiyacın karşılanmasını sağlayarak ve çeşitli alım gücünün oluşturulmasına zemin hazırlamakta olması sebebiyle insanlar tarafından oldukça kullanılan bir kredi türü olmaktadır.

Tüketici kredi hakkında eski yıllara baktığımızda eş değer denebilecek olan veresiye satış, taksitli satış gelmektedir. Aslında bankaların müşterilerine sunmuş oldukları ve çeşitli imkânlarla sağladıkları bu kredinin bir benzerini oluşturmaktadır.

Bankalar, müşterileri ile çalışmalarını belirli bir çerçeve kapsamında gerçekleştirirler. Ve bu çerçeve kapsamında da hem yeni müşteri portföyü oluşturmayı hedeflerler hem de var olan müşteri kapasitesini de elde tutma amacıyla hareket ederler. Bankalar mutlaka tüm çalışmalarını güven etrafında kurmaktadırlar.

Müşterileri ile yapılmış olan anlaşmalar, krediler ile belirli bir geri dönüşün karşılanması istenir. Ve kredi geri ödemelerinin gerçekleştirilirken zorlanılmadan, rahat bir şekilde ödenmesi için hem bankalar çeşitli vade seçenekleri sunar hem de faiz oranları farklı olmaktadır. İşte bu noktada, müşteriler gelirlerine uygun olarak, bankanın sunmuş olduğu fırsatlara, vade ve faiz oranı seçeneklerine göz attığında en doğru kararı vermesi gerekir. Bunun içinde tek bir bankada yoğunlaşmaması ve birçok banka etrafında araştırmada bulunması gerekebilir.

Bankalar müşterilerinin tüm bilgilerine sahiptirler

Tabi ki her banka için, müşteri gizliliği oldukça önemli bir gizliliktir. Ve bu bilgiler ile birlikte müşterilerine özel fırsatlar, müşterilerin gelir seviyesi ve servet durumlarına uygun olarak tüketici kredisi sunarlar. Ve bu tüketim kredisi için belirli bazı durumların var olmasının istenmesi ile birlikte bazı faiz oranları belirlenir. Anapara tutarının belirlenmesi, faiz oranı ve vade seçeneklerinin birleşmesiyle bazı hesaplamalar gerçekleştirilir. Bu hesaba uygun olarak da aylık taksitlendirmeler sağlanır.

2021 Yılı İçerisinde Gelir Belgesiz Ve Kefilsiz Kredi Veren Bankalar

Bankalar kendilerini güvene almak açısından, kredi başvuruları gerçekleştirilirken bazı belgelerin olmasını isterler. Nüfus cüzdanı, aylık geliri gösteren bir belge gibi belgelerdir. Ve bazı sebeplerden dolayı; kara listede yer alması, kredi notunun yetersiz olması gibi sebeplerden dolayı böyle bir talepte bulunmaları doğal bir durumdur. Ve bazı bankalarda gelir belgesi istemeden tüketici kredisi vermektedir. Özellikle maaşı bankada bulunan müşteriler için uygulanan bir durumdur.

Aynı zamanda, kredi taleplerinde kefil istenmesinin sebebi ise, borcun ödemesinin gerçekleşmediği durumlarda, bankanın kendisini güvence altına alıp bu borcu kefil olan kişilerden karşılamak istemesinden kaynaklanmaktadır.

Fakat bazı bankalar, bu güvenceyi başka bir yolla sağlayıp kefilsiz tüketici kredisi verebilmektedir. 2016 yılında ise, gelir belgesiz ve kefilsiz tüketici kredisi veren bankalar arasında, Denizbank, Finansbank, İş Bankası, Garanti Bankası, Odeabank gibi finansman kuruluşları bulunmaktadır.