FinansP.com

İşyeri Açma Kredisi Veren Bankalar

İşyeri Açma Kredisi Veren Bankalar

İşyeri Açma Kredisi Veren Bankalar, İşyeri açmak, belirli başlı masrafların olduğu ve oldukça ciddi maliyetleri beraberinde getiren bir durumdur. Her atılan adım, masraf olmakta ve her uygulanan eylem maliyetleri yükseltmektedir. Bu durumda da dükkan açmak için, mutlaka belirli bir miktarda nakit paraya ihtiyaç bulunmaktadır. Eğer nakdi paranız yeteri miktarda bulunmuyorsa eğer, bankaların sunmuş olduğu çeşitli kredi avantajlarından yararlanmanız mümkün olmaktadır.

Tabi belli bir taraftan da yeterli sermayesi bulunan kişiler de, KOBİ kullanmayı tercih etmektedirler. Tabi bu durum, kişilerin tercihine bağlı olarak, kendilerine ve maddi durumlarına duymuş oldukları güven ile alakalı bir durumdan da kaynaklanmaktadır. Geri ödemesini rahat bir şekilde tamamlayabileceklerini düşündüklerinden dolayı, işyeri açarken cebindeki parayı arttırmak ve rahatlıkla bu dönemi atlatmak amacıyla kullanabilmektedirler.

Burada en öncelikli konu ise, açacağınız işyerinin alanının belli olmasıdır. Ve bu dükkanın faaliyetinin hangi alanda süreceği ve nasıl bir yol izleyeceği de masrafların belirlenmesinde etkin rol oynamaktadır. İş planı da tabi ki bu noktada oldukça önemli olmaktadır. Tüm bu durumlar belirlenip fizibilite çalışmaları gerçekleştirildikten sonra, masraf çizelgesini çıkartabilir ve buna uygun olarak da sermayenizde ayarlamalar da bulunabilirsiniz.

Tabi bu noktada aylık kazancınızda oldukça önemli bir durum oluşturmaktadır. Çünkü çeşitli vade ve faiz oranlarının belirlenmesiyle birlikte, kredinizin geri ödemesi sizi zorlamamalıdır. Aslında işyeri açmak oldukça riskli bir durumdur. İyi veya kötü bir durumla karşılaşılabileceği unutulamamalı ve bu düşüncede hareket edilmelidir.

İşyeri açmak için birçok banka kredi imkânı sunmaktadır. Girişimciler özel devlet destekli krediler de oldukça talep görmektedir. Fakat önemli olan bu kredileri kullanmak değil, önemli olan kullandığınız krediden nasıl yararlandığınızdır. Bu sebeple aylık olarak elde edeceğiniz kazancı minumum seviyede belirlemeniz gerekmektedir. Bu sebeple her türlü düşüncede bulunarak her türlü eylemlerinizi irdelemeniz gerekmektedir.

İşyeri Açma Kredisinde En Uygun Kredi Fırsatları

Böyle bir krediden yararlanmak istiyorsanız eğer, tüm bankalarda bir araştırma gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Ve daha sonrasında bankada müşteri temsilcisiyle görüşerek tüm fırsatlar hakkında bir bilgilendirmeden yararlanabilmektedirler. Tabi en uygun imkanı sağlayabilen ve size sunabilen bankayla çalışmada bulunmanız, hem geri ödeme kolaylığının sağlanması adına hem de rahat bir şekilde harcamalarınızı gerçekleştirmeniz adına kolaylık sağlayacaktır.

2021 yılında bankalar arasında gerçekleştirilen bir araştırma çerçevesinde, işyeri açılırken en uygun kredi veren bankalar arasında; Vakıfbank, Finansbank ve Garanti Bankası bulunmaktadır. Uygun faiz oranları ve vade seçeneklerinin dikkat çekmesi itibariyle sıralamada yerini almıştır.

Bu hususta araştırmalarda bulunmanın, bu sebepten dolayı önemi bulunmaktadır. Sürekli zorlaşan ve değişen ekonomi piyasasıyla birlikte, iş edinmeye ve hayatı yola sokmaya çalışılırken bazı zorluklarla karşılaşılması muhtemel bir durumdur. Önemli olan konu, bu zorlu süreçte ayakta kalabilmek ve yoluna devam edebilmektir. Bu süreci atlattıktan sonra, gerisi kolay bir şekilde gelecek ve kazanç sağlayacaktır.

Ziraat Bankası, genel manada tarım ve hayvancılık üzerine projeleri desteklerken, Yapı Kredi Bankası maddi kaynağı bulunmayan genç girişimcilere yönelmektedir. Garanti Bankası ise, hem yurtiçi hem de yurtdışı kaynaklı çalışmalarını sürdürmektedir.