FinansP.com

İsimden Numara Bulma ve Sorgulama Yöntemi

İsimden Numara Bulma ve Sorgulama Yöntemi

İsimden Numara Bulma ve Sorgulama Yöntemi , Cep telefonları artık hayatımızın tam olarak merkezinde yer alan cihazlar olmuş durumdadır. Genel anlamda telefonlar artık konuşmanın dışında birçok işin gerçekleştirildiği cihazlar haline gelmiştir.

Telefon ile oyun oynamak, kayıt yapmak, resim çizmek, bulmaca çözmek, alarm kurmak, hesap yapmak ve daha birçok şeyin yapılması sağlanmıştır. Tüm ihtiyaçlarımızı çözen gizemli bir alet halini almıştır. Bu kadar çok şeyin yapıldığı cep telefonlarında asıl yapılma sebebi olan konuşma belki de bu özelliklerin çok gerisinde kalmıştır. Bu özellikler her ne kadar konuşmanın önüne geçse de telefonun temel gayesi iletişim kurmaktır.

İsimden Numara Sorgulama

İletişim kurmak istediğimiz insanlar kadar bazen kimin numarası olduğunu bilmediğimiz bazı numaraların çağrısı ile karşı karşıya kalınmak durumunda kalınmaktadır. Bazen bu telefonlar önemli bir görüşmeyi ifade etmekte, bazen konuşmak istemediğimiz reklamları içermektedir. Bu numaraların kimlere ait olduğu önemli bir merak konusudur.

Bu Numara Kime Ait

Bizi arayan numaranın kime ait olduğunu birkaç yöntem ile bulmak mümkündür. Bu yöntemlerden birincisi 118’li hatlardır. Bu hatların aranması ve numaranın söylenmesi ile bize bu numaranın kime ait olduğu bilgisi paylaşılacaktır. Bu servisler ücretlidir.

Bu yöntemin dışında 2. Bir yöntem operatörler tarafından sunulan hizmetlerdir. Bu hizmetler sayesinde arayan numaranın kim olduğu kolaylık ile bilinebilir. Bu servisler kullanılan operatörlere göre ücret farklılıkları göstermektedirler.

3. Yöntem olarak cep telefonlarında kullanılan bazı uygulamalar bu konuda yardımcı olmaktadır. Bu uygulamalar çoğu ücretsiz olarak hizmet vermektedirler. Uygulamalar kısmından bu şekilde hizmet veren kendimize uygun olan site tercih edilerek kullanılabilir.

İsimden Numara Sorgulamak Mümkün mü

Numaradan isim sorgulamanın birçok yolu olduğu belirtildi. Peki, isimden numara nasıl sorgulanabilir? 2019 İsimden Numara Bulma ve Sorgulama Yöntemi olarak sayılacak birkaç yöntem bulunmaktadır. Bu yöntemler güvenilirlik ve kalite olarak araştırılması ile kullanılabilmektedir.

Yöntemler arasında ilk sırada mobil operatörlerin vermiş olduğu hizmet kullanılabilir. Bu yöntem ile isminden sorgu yapılmasına izin verilmiş mobil hat müşterilerinin numarasına ulaşmak mümkündür. Bunun dışında bir farklı yöntemde 118’li hatlar olarak bilinen isim veya numara sorgulama servisleridir.

Bu servilerin kullanılması ile isimden numara sorgulamak veya numaradan isim sorgulamak mümkün olmaktadır. Bu hatların kullanımı ücretli olmakla birlikte dakika ile ücret uygulanmaktadır. Biraz masraflı bir tercih olacağı bilinmelidir.

2019 İsimden Numara Bulma ve Sorgulama Yöntemi olarak geliştirilmiş birçok cep telefonu uygulaması bulunmaktadır. Bu uygulamalar vesilesi ile gene hem numaradan isim sorgulama hem isimden numara sorgulama yapmak mümkündür.

Bu uygulamalardan birisinin indirilmesi ile bu işlemleri yapmak mümkündür. Bu yöntem tamamen ücretiz verilmektedir. Uygulamaların reklamız versiyonlarını kullanmak için bazen ücret talep edilebilmektedir. Bu durum değerlendirilerek ücretli veya ücretsiz olarak kullanılabilir.

Yöntemler Kıyaslandığında Hangisini Kullanmak Daha Uygundur

Zaman zaman bizi arayan numaranın kim olduğu veya zaman zaman bize lazım olan bir kişinin numarasını bulmak adına 2019 İsimden Numara Bulma ve Sorgulama Yöntemi olarak bilinen yöntemlerden birisinin kullanılması gerekmektedir. Bu yöntemler birden fazla ve farklı uygulamaları bulunmaktadır. Bu yöntemler arasında 118 li hatlar ücretli olarak hizmet vermektedir.

Bir numara sorgulamanın maliyeti 5 ile 10 TL arasında olabilmektedir. İkinci yöntem olan mobil hat servislerinden faydalanılarak sorgulama yöntemi mobil hattın durumuna göre bazen ücretli bazen ücretsiz olabilmektedir. Son olarak kullanılan uygulamalar yardımı ile bulmak tamamen ücretsizdir. Fakat buradaki veri arşivi belki de ilk iki yöntemdeki kadar geniş olmayabilir. Bunlar her biri kendisine göre mantıklı tercihlerdir.