FinansP.com

İş Kurma Kredisi Veren Bankalar ve Devlet Kurumları

İş Kurma Kredisi Veren Bankalar ve Devlet Kurumları

İş Kurma Kredisi Veren Bankalar ve Devlet Kurumları , Pek çok kişi, kendi işinin patronu hayalini kuruyor. Bazen elinde var olan birikimi ile ticarete açılmayı seçiyorlar, bazen daha fazla gelir elde etmek için ticarete soyunuyorlar. Eğer kafanızda var olan iş kurma hayalini, maliyetler nedeni ile zorlandığınızda banka ve devlet kurumları destek verebiliyor. Eğer sizin de ticarete atılmak için hayaliniz varsa, iş kurma kredisi veren bankalar ve devlet kurumları konusunda yazımız aracılığı ile bilgi sahibi olabilirsiniz.

Farklı iş yerlerinde çalışırken, yeteneklerini kendi patronu olduğu bir iş yerinde sürdürmek isteyenin sayısı oldukça fazla. Uzmanı olduğu konuda kendi sermayesini koyarak, devlet yada banka desteğini alarak yeni bir iş yeri açabilirler.

Açacağınız iş yeri; bakkal, manav, ayakkabı dükkanı gibi fazla ustalık gerektirmeyen iş yeri olabileceği gibi mermer atölyesi, marangoz dükkanı, oto kaporta dükkanı gibi kabiliyet gerektiren iş yeri de olabilir. Bankalar her gruptaki yatırımcıya has kredi seçeneği sağlıyor. Ayrıca birçok sektör için devlet desteği de açacağınız iş yeri için verilebiliyor.

Yapacağınız işe karar verdikten sonra, bir işletme yada iş yeri açılışındaki maliyetleri karşılamanız gerekecektir. Özel bankaların birçoğunda esnaflar için uygun faiz oranları ve vadelerle kredi seçeneği bulunur. Esnafların gelişimi, korunması ve ekonomiye can katması için yeni iş yeri açışında devlet destekli banka kredileri de bulunur. KOBİ olarak adlandırılan esnafın ayakta kalması için devlet tarafından destek, ekonomiyi canlı tutmaya yardımcı olur.

Özel sektör bankaları da devlet destekli bankalar da esnafın desteklemesi için iş yeri açacak olanlara farklı faiz oranları ve vadelerle kredi açmaktadır. Kredi hedefleyenler ilk olarak ihtiyacı olan miktarı belirleyip ona göre bir araştırma içerisine girmeliler.

İşyeri Açma Kredisi Nasıl Alınabilir

Farklı bankalar ihtiyaca bağlı olarak çekilecek olan kredi için bazı özel şartlar öne sürebilmektedir. Zaten müşterisi olduğunuz bir bankadan kredi kullanmak bazı avantajlar getirebilir. Dönem dönem yeni iş kurmak isteyenlere yönelik bazı bankalar kampanyalar düzenleyerek krediyi cazip hale getirebilmektedir. Hatta kefilsiz ve faizsiz kredi imkanı dahi verilebilmektedir. Çoğu bankada istene bazı ön koşullar şu şekilde olabilmektedir:

Kredi kullanacak kişinin kredi notu önemli ve yüksek olması gerekiyor.

Özellikle kredi notu 1200 ile 1600 arasında olan kişilerin iş yeri açmak kredi taleplerinin onaylanması oldukça zordur.

Eğer daha evvel kredi kredi kullanmışlarsa ödemelerin aksatılmadan yapılıp yapılmadığına bakılmaktadır.

Kredi başvurusu yapanın bankaların kara listesinde olmaması gerekir.

Banka kredisi yanında iş yeri açmak isteyen kişiler için Esnaf Ve Sanatkarlar Kefalet Kooperatifi tarafından kredi kullanma olanağı bulunmaktadır.

Hangi Bankalar İşyeri Açma Kredisi Veriyor

İş yeri açmak amacıyla devlet destekli kurumlar tarafından KOSGEB kredileri veriliyor.

Vakıfbank İşyeri Kredisi
Farklı dönemlerde uygun vade ve koşullarda Vakıfbank tarafından verilen kredi oranlarını banka şubelerine uğrayarak öğrenebilirsiniz.

Finansbank İşyeri Kredisi
Finanasbank,başvuru yapan her bir tüketici için 50 bin lira esnaf iş yeri kredisi desteği veriyor. Bunun yanı sıra İş yeri açmak isteyen girişimcilere yönelik olarak; KOBİ Nakit, dinamik,6 ay geri ödemesiz ve kadın girişimci paketleri ile kredi desteği sağlanıyor.

Garanti Bankası İşyeri Kredisi
Nakit desteğini iş kuramayan girişimcilere, şirketinde yenilikler yapacaklara kredi desteği veriliyor. Kobilere özel kredilerde esnaf destek paketi sunan bankanın güncel faiz oranları, web sitesinde görülebilir.

Yapı Kredi Bankası İşyeri Kredisi
Yapı Kredi, hemen her sektöre yönelik oldukça cazip kredi desteği veriyor. KOBİ kredilerinde her daim yanınızda olacak olan banka sayesinde uygun kredilere ulaşabiliyorsunuz. Genel kredi uygulamalarında geçerli teminatlarla ayda bir, 3 ayda bir, 6 ayda bir eşit taksitler biçiminde veya 6 aya kadar ödemesiz olarak belirleyen banka, üst limit olmamasıyla ve 36 ay vade seçeneği sunmasıyla esnafa avantajlar getiriyor.

TEB İşyeri Kredisi
Türk Ekonomi Bankası (TEB) ticaret, hizmet sektöründe yer alacak şekilde kafe, lokanta, atölye, imalathane, mağaza açma gibi geleneksel bir iş kurma hazırlığında ve işletme kuruluş tarihi 1 yılı geçmeyen tüm girişimcilere destk veriyor. 50 bin TL ile 100 bin TL arası kredi kullanma olanağı detaylarını şubelerine uğrayarak öğrenebilirsiniz.