FinansP.com

İcralık Olanlara Kredi Veren Bankalar

İcralık Olanlara Kredi Veren Bankalar

İcralık Olanlara Kredi Veren Bankalar ,İcralık olanlara kredi veren bankalar ile ilgili son dönemlerde araştırmalar yüksek derecede artmış bulunuyor. Bunun apaçık sebebi ise son zamanlarda birçok kişinin borçlarını ödeyememesi dahilinde olarak avukatlık veya icralık olmasıdır.

Her ne kadar gerçeklik payı yokmuş gibi gözükse de aslında birkaç farklı yol üzerinden icralık olduğunuz halde kredi çekebilme durumunuz bulunuyor. Bu yollardan birincisi öncelikli olarak soru kapsamında yer alıyor.

Bu durum bankalar nezdinde mi, yoksa farklı nedenlerden ötürü mü avukatlık olduğunuz üzerinedir. Eğer bankalar tarafından avukatlık bir durum kapsamında yer alıyorsanız kredi çekmek konusunda işiniz biraz daha zorlanıyor.

2017 yılının başlarında çıkarılan yasa ile birlikte ilk 6 ay içerisinde borçlarınızı ödeyerek avukatlık olma durumundan sıyrılarak kara listeden de çıkabilmektesiniz. Bu durum dahilinde birçok banka size kredi verebilmektedir. Şimdi gelelim kredinin nasıl alınabileceği üzerine bilgiler vermeye. Unutmayın ki durum sadece icralık olanlara kredi veren bir bankayı bulmak değil, daha önemlisi ve ilk kriter olan kredi notunuz üzerinedir.

Her ne kadar banka ile sorununuz bulunmasa dahi kredi notunuz krediyi alabilmenizdeki en önemli etki alanını yaratmaktadır. Bir diğer bilinen yanlış ise bankaların müşterilerini hemen avukatlık yapma durumudur.

Hiçbir banka kuruluşu müşterisi ile icralık veya bir diğer etken olan avukatlık durumuna düşmek istememektedirler. Zira zamanında ödenmeyen borçları birikince 90 günlük yani 3 ay boyunca ödenmeyen kredi veya kredi kartları avukatlık durumuna düşebilmektedir.

Avukata sevk edilmemenizden önce sizinle sürekli iletişim haline geçerek mevcut borcu sizden tahsil etmeye çalışmaktadırlar. Buna ek olarak ödenmeye kredi veya kredi kartı borçları da her geçen gün faizlenmeye devam ederek daha fazla banka borcuna tabii olmanızı sağlamaktadır.

Bu süreç ilerlemesinde halen ödenmeyen borçlarınız var ise işte tam da bu dönemde otomatik olarak sizi avukatlık durumuna düşürebilmektedirler. Eğer icralık durumunuz banka üzerinden ise bunu fırsat bilip hemen çözüm bulmanız faydanıza olacaktır. Eğer bankadan avukata geçip icraya tabii oluyorsa, artık bankalardan kredi çekebilme durumunuz bir hayli zora girmektedir.

İcralık Oldum, Bu Durumdan Nasıl Kurtulabilirim?

Bankalar nezdinde icralık bir müşteri olmak hoş bir konumda bulunmayı temsil etmiyor. Fakat bu kapsamda kendinizi karamsara itelemek ve hiçbir şey yapmayarak beklemek de bir o kadar zarar vericidir. Bunun için sağlıklı ve doğru kararlar alabilmek adına bir süre düşünerek ne yapacağınıza karar vermeniz üzerinedir.

Eğer avukatlık veya icralık olsanız da bankalar tarafından istenilen şartları yerine getirmeniz durumunda ileriki dönemlerde tekrar kredi çekebilme şansına sahip olabileceğinizi unutmayın. Eğer çok acil bir şekilde kredi çekme durumundaysanız, bunun için senetle para veren yerler ile ilgili araştırmalar yaparak kısa yoldan çözüm bulabilirsiniz.

Borç Transfer Kredisi Çözüm Olabilir

Eğer birden fazla bankaya kredi ya da kredi kartı ürünleri üzerinden borçluysanız tüm banka borçlarınızı tek bir bankada toplayarak kredi taksitlerinizi daha kapsamlı bir şekilde ödeyebilirsiniz. Ödeme zamanı olarak farklı tarihlerde yer alan ve farklı bankalarda bulunan borçlarınızı tek bir bankada toplayarak ayın belirli biri tarihinde borçlarınızı her ay düzenli olarak yatırabilirsiniz.

Bu kapsamda borçlarınızı düzenli bir şekilde ödeyerek banka nezdinde iyi bir profile sahip olabilirsiniz. Öte yandan bu durum kredi notu değerinize de olumlu yansıyarak ileri de tekrar kredi çekebilme durumunuzu da genişletecektir. Konu başlığımız çerçevesinde maalesef ki icralık olanlara kredi verilmemektedir.

Fakat ipotek usulü mal-mülk ve ziynet eşya gibi değerli sahip olduğunuz şeyleri kefalet olarak gösterip bankalardan kredi kullanabilirsiniz.

  • Aktif Bank N Kolay Kredi İcralıklara Kredi.
  • Ziraat Bankası Borç Kapatma Kredisi.
  • Garanti Bankası Borç Transfer Kredisi.
  • TEB Avukatlık Olanlara Kredi.
  • İNG İcralık Olana Kredi.
  • Akbank Anında Onaylı Kredi.
  • Yapı Kredi İcralık Olanlara Kredi.