FinansP.com

HepsiBurada Kimin

HepsiBurada Kimin

HepsiBurada Kimin ,Hanzade Doğan Boyner, 1972 yılında İstanbul’da doğdu. Türkiye, Doğu Avrupa, Orta Doğu ve Doğan Online ile birlikte Afrika bölgesinin en büyük internet şirketleri Hepsiburada.com platformunun kurucusudur.

Hepsiburada.com, 1998 yılından beri faaliyet gösteren ve sadece internet üzerinden hizmet veren bir alışveriş sitesidir. 2011, 2012 ve 2013 yılında Türkiye’nin en popüler markası iken, 2013 yılında E-Ticaret Sitesi Yılı seçilmiş ve aylık 100 milyondan fazla web sitesi ziyareti almaktadır.

İstanbul Şişli’de yönetim merkezi ve Kocaeli Gebze’de 100.000 m2 alana sahip operasyon merkezi bulunmaktadır. Tüm hizmetler bu merkezden sağlanmaktadır. Şirket, 5000’den fazla tedarikçi firma ile çalışmaktadır.

Yurt içinde Horoz Lojistik, PTT Kargo, Sürat Kargo, Yurtiçi Kargo ve Aras Kargo ile yurt dışında Geopost ile anlaşması vardı.

Çalışma sistemi
Hepsiburada, sattığı ürünleri Gebze Operasyon Merkezinde depolarken tedarikçi firmalarla da çalışmaktadır. Yani site üzerinden yapılan satışlarda gönderen her zaman Hepsiburada’nın kendisi olmayabilir.

Tedarikçi olmak için herhangi bir ücret ödenmesine gerek olmasa da Hepsiburada, tedarikçilere Hepsiburada ve diğer kargo anlaşmalarından yararlanma imkanı sunmaktadır.

Hepsiburada Gebze Operasyon Merkezi
Girişimci Kadınlar
Hepsiburada, şirket müdürü kadın ise şirketi girişimci bir kadın olarak görüyor. Girişimci kadın mağazalarından şirket kuruluş sermayelerine göre daha az komisyon alınmakta, ürün ve mağaza sayfalarında satıcının girişimci kadın olduğu belirtilmektedir.

Tüm JET

Hepsiburada tarafından daha hızlı kargo teslimi için kurulmuş bir kargo firmasıdır. Bayisi Hepsiburada olan ürünler için, saat 14: 00’e kadar verilen siparişler için İstanbul’a aynı gün teslimat seçeneği sunarak, tedarikçi firmaların daha uygun fiyata sevkiyat yapabilmelerine olanak sağlıyor.

HepsiPay
Hepsiburada’nın sitesini kullanarak e-ticaret siteleri için oluşturduğu ödeme sistemi altyapısıdır. Tek banka ile anlaşması olan firmaların internet sitelerinde satış yapmalarına, diğer bankaların kredi kartlarından taksitli ödeme almalarına olanak sağlar.

Efsane cuma
2019 yılında Hepsiburada Efsane Cuma kampanyası bir günde 45 günlük ticaret hacmi gerçekleştirdi ve günde 20 milyon kez ziyaret edildi.

Hepsiexpress
Hepsiburada’nın anlaşmalı olduğu süpermarket ve catering firmalarından verilen siparişler aynı gün teslim edilir.