FinansP.com

Evlilik Kredisi Veren Bankalar

Evlilik Kredisi Veren Bankalar

Evlilik Kredisi Veren Bankalar Evlilik hazırlığında bulunan çiftlerin maddi imkansızlıklar nedeni ile çareyi evlilik kredisi çekmekte buluyor. 2019 evlilik kredisi veren bankalar birbirinden farklı kampanyalar ile evlilik ve düğün olarak özel kredi paketlerini müşterileri için sunuyor. Fakat her başvuruda bulunan kişiye evlilik kredisi çıkmıyor. Evlilik ile düğün masrafı için maddi açıdan yetersiz durumda bulunanlar için devlet destekli evlilik kredilerine başvuruda bulunuyor.

Devlet desteği ile 2019 evlilik kredisi veren bankalar bu yılda bazı olanakları müşterilerine sağlıyor. Bu kredi sayesinde devlet, evlilik hazırlığı yapan çiftlere birçok kolaylık getiriyor. Kredi, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından evlilik hazırlığı yapan kişilere özel olarak yapılmıştır. Sizde bu krediden faydalanmak için 18 ile 24 yaş aralığında olmanız gerekir ve bunun yanında sabıka kaydınızın da yer almaması önemlidir. Ayrıca krediden faydalanmak için çiftlerin, daha önce bir evlilik yapmaması da aranılan diğer kriterlerin başında geliyor.

Evlilik kredisinin ilk sene geri ödeme zorunluluğu yoktur ancak en fazla 10 bin Türk Lirası kredi kullanabilirsiniz. Devlet destekli evlilik kredisinin vadesi de 36 ay olarak belirlenmiştir. Evlilik kredisi düşük faizli olarak verilmekte ve bu kredinin ödemesi ilk yıl bebek olması halinde 1 yıl erteleme şansınız bulunuyor.

Evlilik Kredisi Faizsiz Alınabilir mi

Bazı bankalar faizsiz evlilik kredisi olanağı sağlıyor. Ancak faizsiz evlilik kredisi alırken bankalar arasında seçim yapmanız önemlidir. Bu avantajdan faydalanmak için banka şubesine gidip T.C nüfus cüzdanı, maaş bordrosu, gelir belgesi, serbest meslek için vergi levhası fotokopisi ve evlilik harcamalarına ait belgelerin ibraz edilmesi gerekiyor. İster özel isterseniz de devlet sektöründen kredi kullanırken doğalgaz, son 3 aya ait ikametgâh belgesi, nüfus cüzdanı fotokopisi, telefon, elektrik ve su gibi faturaların kişinin ismine ait nüshası hazır bulundurulmalıdır.

Ziraat Bankası Faizsiz Evlilik Kredisi

5 sene boyunca yapılacak olan birikimler için Ziraat Bankası %20 devlet katkısı olanağı ile kredi sunuyor. Müşteriler, 3 sene birikim yapmaları halinde %10, 4 sene birikim yaparlarsa %15 ve 5 sene birikim yaptıkları takdirde %20 devlet desteği sağlanır. 3 sene birikim yapan kişilere verilen destek 5 Bin TL, 4 sene birikim yapanlara 5,600 TL, 5 sene birikim yapan kişilere de 6,274 TL verilir. Başvuru yapmak için en yakın Ziraat Bankası şubesine gitmelisiniz.

Kuveyt Türk Faizsiz Evlilik Kredisi

Lisans mezunu olan gençler için en fazla 27 yaşında olanlara faizsiz evlilik kredisi desteği sunuyor.

Akbank Faizsiz Evlilik Kredisi
Akbank’tan faizsiz evlilik kredisi desteği almak için en yakın şubeye giderek başvuru yapabilirsiniz.

Vakıfbank Faizsiz Evlilik Kredisi
Vakıfbank tarafından müşterilere sağlanan faizsiz evlilik kredisi desteği için başvurular şubelerden, internet bankacılığından veya mobil bankacılıktan yapılması mümkündür. Ayrıca Vakıfbank’tan evlilik kredisi aldığınızda krediye 1,2 ve 3 ay ertelemeli olarak da başvuru yapmanız mümkün. Krediyi aylık taksitler ile ödeyebileceğiniz gibi 3’er aylık dönemlerde de ödeme şansınız vardır. Vakıfbank tarafından istenilen şartları yerine getirdiğinizde krediyi kullanabilirsiniz.

Türkiye Finans Faizsiz Evlilik Kredisi
Türkiye Finans Katılım Bankası’na evlilik kredi başvurusu yapabilmeniz için nüfus cüzdanı, ikametgâh belgesi, gelir durumunu açıklayan belge ile en yakın şubeden başvuru yapabilirsiniz.

Faizsiz Evlilik Kredisi Faiz Oranları
Bankaların sunduğu faizsiz evlilik kredileri 0 faizli ve 36 aya varan vadeler ile sunuluyor. 2019 evlilik kredisi veren bankalar, müşterilerinin kredi notunun da yüksek olmasına dikkat etmektedir. Bu nedenle kredi notu yüksek olan kişilerin evlilik kredisi olanaklarından yararlanma ihtimalleri daha yüksektir.