FinansP.com

Ev kadınlarına emeklilik fırsatı

Ev kadınlarına emeklilik fırsatı

Ev kadınlarına emeklilik fırsatı ,Ev kadınlarının sıklıkla en büyük hayali emeklilik , bir yenileme fırsatından çok uzak değil. Ev hanımları ve kendi primlerini ödeyen part-time çalışanlar da yukarıda belirtilen konfigürasyon olanaklarından yararlanabilirler. Başvuruların son teslim tarihi 31 Ağustos. Başvurunun detayları ve koşulları sorgulandı. Ev hanımlarının ve yarı zamanlı çalışanların emekliliğinin önünü açmak için yapılandırılmış bir fırsattır…

Kısmen ev hanımlarıyla çalışan vatandaşlar, emekliliğin ve ödenmeyen primlerin gidişatını yakından takip ediyor.

Bir ev hanımının emeklilik hayali sulh kanunu ile gerçek oluyor. Ev hanımlarından yarı zamanlı çalışanlara kadar geniş bir kesimi kapsayan bu önemli yasa, yerel primlere dayalı isteğe bağlı borç da yaratabiliyor.

Yeniden yapılandırma yasası ayrıca, Nisan 2021’den önceki aylarla bağlantılı olarak başvuru tarihinde ödenmeyecek olan isteğe bağlı ve bölgesel ikramiyelerin yeniden planlanmasını da öngörmektedir.

Ayrıca isteğe bağlı sigortalı olup da prim ödeyemeyenlerin süresi bir yıldır.

Prim bu süre içinde ödenmezse sigortalılık süresinden sayılmaz. Bu alanda ev hanımları, 12 ay içerisinde ödenmemiş primlerinin yeniden yapılandırılmasını talep edebilir ve taksit imkanından yararlanabilirler.
Farkın %90’ı peşin olarak kaldırılacaktır!

Bu ay başvuran vatandaşlar, geçen yıl Ağustos ayından bu yana ödül yükümlülüklerini yeniden düzenleyebilir ve Ağustos ayında başvuran vatandaşlar, Eylül ayından sonra ödül yükümlülüklerini yeniden düzenleyebilir. Anaparayı borcun olduğu gün nakit olarak veya enflasyon farkı ile taksitler halinde ödeyebilirsiniz. Ön ödemeli vatandaş enflasyon farklarının %90’ı kaldırılacak. Üyelikten yararlanmak isteyen bu grubun vatandaşlarının en geç 30 Ağustos tarihine kadar üyelik başvurusunda bulunmaları gerekmektedir.

Kısa vadeli vatandaşlar bile faydalanabilir!

Aynı zamanda yarı zamanlı, yani ayda 30 günden az çalışan bir kişi, aynı ay içinde 30 güne kadar prim ödeyip eksik günlerini tamamlayabilir. Bu aralıktaki isteğe bağlı ödüller, daha önce SSK olarak bilinen 4 / A aralığında kabul edilir. Kısmi süreli çalışanlar da son 12 ayda ödenmeyen primlerin yeniden yapılandırılması hakkına sahiptir.

25 yıllık ev hanımlarına emeklilik başvurusu
Ev hanımlarına emeklilik başvurusu 2021
Ev hanımlarına emeklilik başvurusu 2022
25 yıllık ev hanımlarına emeklilik son dakika
Ev hanımlarına emeklilik toplu ödeme
Ev hanımlarına emeklilik Başvurusu e Devlet
Ev hanımlarına emeklilik kaç para
25 yıllık ev hanımlarına emeklilik başvurusu e devlet