FinansP.com

Europap Tezol Halka Arz ediliyor Detaylar

Europap Tezol Halka Arz ediliyor Detaylar

Europap Tezol Halka Arz ediliyor Detaylar Europap Tezol Kağıt’ın halka arz talebi Sermaye Piyasası Komisyonu (SPK) tarafından onaylandı.

Türkiye’nin en büyük 1000 ihracatçısı arasında yer alan ve saf selülozun yanı sıra geri dönüştürülmüş kağıt da üretebilen az sayıdaki şirketten biri olan Europap Tezol Kağıt, Borsa İstanbul Menkul Kıymetler Borsası’nda işlem görüyor. NS. SPK, Europap Tezol Kağıt için açık çağrıyı onayladı.

Europoap Tezol Kağıt’ın Deniz Yatırım ile borsada işlem gören 100 milyon TL’lik çıkarılmış sermayesinin ‘si satışa çıkarılacak. Ek satışların da kullanılması halinde değişken faiz oranı $ olacaktır. Dennis Investment öncülüğünde dağıtım, 33 kurumdan oluşan bir konsorsiyum tarafından gerçekleştirilen halka arzlar için geçerli olacak şekilde hem düşük hem de yüksek fiyat için başvuran yatırımcıları dikkate alacak şekilde yapılacaktır. Para miktarı.

Haziran 2021’den itibaren son 12 ayda 682 milyon TL’lik toplam satış gerçekleştiren EuropapTezol Kağıt, halka arz yoluyla kurumsal yönetim aşamasını daha da entegre etmeyi hedefliyor. EuropapTezol Kağıt, güçlü finansal yapısı nedeniyle kaynak gerektirmemekte, özellikle yurtdışı pazarlarda halka arzlar yoluyla mevcut iş yapılarını tanıtmayı ve farkındalık yaratmayı hedeflemektedir.

3 entegre üretim tesisi ile yaklaşık 30 ülkeye ihracat

Türkiye’nin en güçlü organizasyonel üreticilerinden biri olan Europap Tezol Kağıt, Ege Ticaret Odası tarafından yayınlanan 2020 İSO 500 listesinde 439, en büyük 100 sanayi şirketi listesinde 37. sırada yer alıyor. ..

Europap Tezol Kağıt, İzmir-Torbalı ve Mersin-Tarsus OSB’de yıllık 86.000 ton üretim kapasitesine sahip üç entegre kağıt fabrikasına sahiptir ve 15’i İzmir’de, 7’si Mersin’de olmak üzere 22 bitmiş ürün üretmektedir. .. Üretim hattı var. EuropapTezol Kağıt, satışlarının yaklaşık yarısını, tamamına sahip olduğu iştiraki TZE Global Dış Ticaret aracılığıyla yaklaşık 30 ülkeye ihraç etmektedir. TZE Global Dış Ticaret ise Türkiye İhracatçılar Konferansı tarafından açıklanan “İlk 1000 İhracatçı Firma” listesinde 2019 yılından bu yana genel sıralamada 481, sektör sıralamasında ise 11. sırada yer aldı.

EuropapTezol Kağıt, hem kendi markası altında hem de büyük zincir mağazalarda kendi markası altında üçüncü şahıs çalışmaları yapma konusunda esnek bir iş modeline sahip olup, yurt içi ve yurt dışı pazarlarda istikrarlı ve eşit bir şekilde satılmaktadır. Pandemi döneminde İzmir-Torbal ve Mersin-Tarsus’ta bulunan üç entegre kağıt fabrikasının yanı sıra toplam 67,52 metrekare kapalı alan ve 111.567 metrekare açık alana sahip kurum, yeni yatırımlar yapacak. başladı. Mercin’in entegre kağıt fabrikasındaki dördüncü yatırımı ise 2022’de açıklanacak. Tamamlandığında yıllık 130.000 ton kağıt üretim kapasitesine sahip olacak.

Halka Arz Detayları

  • İşlem Kodu : #TEZOL.HE
  • Arz Şekli : Oransal
  • Talep Toplama Tarihi : 8-9-10 Eylül 2021
  • Fiyat : 13.87 TL
  • ıskonto Oranı : 24%
  • 20.000.000 + 4.000.000 Lot
  • Arz büyüklüğü : 332.880.000 TL
  • Tahsisat Oranları : %60 bireysel yatırımcıya %30 yüksek başvurulu yatırımcıya , %10 kurumsal yatırımcıya

Yatırım tavsiyesi değildir.

Tezol halka arz ne zaman işlem görecek
Europap Tezol halka arz
Tezol halka arz Fiyatı
Tezol halka arz yorumlar
TEZOL Hisse
Tezol hisse ne zaman işlem görecek
Tezol Kağıt
TEZOL KAP