FinansP.com

Ethereum Nedir Ethereum Nasıl Kazanılır

Ethereum Nedir Ethereum Nasıl Kazanılır

Ethereum Nedir Ethereum Nasıl Kazanılır , Hayatımızda teknolojinin ilerlemesi ile bir çok alanda değişim ve dönüşüm meydana gelmiş bulunmaktadır. Bunlardan başlıcaları ise yatırım şekilleridir.

Özellik ile internetin online dünyanın ve de bilgisayarın dünyamıza girmesi ile online, dijital para birimleri hayatımıza girmiş ve de bu sayede yeni yatırımlar yeni dönüşüm ve nitelikli zenginlik yöntemleri meydana gelmiş,  ortaya çıkmış bu yatırımlar ile de farklı yollardan zengin olabilme sanatı denilen bir yol meydana gelmiştir.

Bu online yaşamın hayatımıza girmesi ile online paralar ile yatırım yapar ve gündelik olan alışverişlerimizi  bile bu yolla yapar hale gelmişizdir. Bu sanal parayı aslında pek de farkında olmadan uzun zamandır kullanmaktayız. Buna örnek olarak ise nakit olarak yapmadığımız kartlar ile yapılmakta olan banka kartı, kredi kartı ile yapılan tek çekim ve de taksitli alış-verişlerdir. 

Sanal para dediğimiz elimize nakit olarak almadığımız tüm paralar sanal para olarak nitelendirilmektedir. Ancak kripto paraların sanal paradan bir takım farklılıkları bulunmaktadır.

Ethereum Nedir

Ethereum bir takım yazılımlar aracılığı ile kurulmuş olmakta olan bitcoin ile bir takım  benzerlikleri de bulunan ancak teknik itibari ile farklılıkları olan alışveriş yapma durumunda bir takım şifrelere sahip bir kripto dijital, online üretilmiş olan bir  para birimi olarak yetkililerce kabul gören bir para birimidir.

Ethereum nasıl kazanılır

Ethereum kazanma durumu ise bir takım farklılıklar göstermektedir. Nakit olarak alınabileceği gibi bir yazılım oluşturularak da toplanabilir buna bitcoin de ise bitcoin madenciligi adi da verilmektedir. Bu konuda acemi iseniz araştırmalar yapıp,  bu araştırmalar sonucuna göre hareket etmeniz beklenmektedir. Ancak ilk olarak sanal bir cüzdan elde etmelisiniz bu sanal cüzdan ile işlemlerinizi görebilirsiniz

En bilinen yöntem ile aralarındaki benzerlik ile halka açık olması durumudur. Bu sayede herkes ulaşabilir olur kripto paralara. Bir çok insanın pek de güvenilir bulmadığı bir yöntem olan dijital paralar aslında bir çok otorite tarafından geleceğin parası ilan edilmiştir.

Şuanda da bir çok ülkede atm si bulunan kripto paranın ( Türkiye’de de Nişantaşı’nda bir adet kripto para atmsi bulunmaktadır.) Atmlerinin yaygınlaşacağı yönünde olan bir yargıdır. Onlara göre bu atmlerde bitcoin gibi , ethereum gibi kripto paralar o anlık kurdan dönüşümü yapılarak kullanılan para cinsinden atmden çekim yapılabilecek ve de ilerleyen dönemlerde gerçek paradan bu şekilde sanal paraya geçiş sağlanacaktır. Bu durumun aslında böyle olacağı kripto paranın tarihine bakarak da görülmektedir.

Kripto paralar
Kripto paralar online ortamda belirli olan bir kuruluşa, bir bankaya bağlı olmadan bir şifreleme aracılığı ile oluşturulan online, dijital paralardır. En bilindik olanı ise bitcoindir.

Ancak bitcoin tek kripto para birimi değildir. Diğer para birimleri de elbet de bulunmaktadır. Bunların başında ise ethereum birimi bulunmaktadır.

Kripto paranın geçmişi yaklaşık 20 yıl gibi kısa bir vadeye dayanmakta olup sessiz sedasız gelişimini tamamlamıştır. İlk olarak kimsenin bilmediği ve de tanımadığı bir sistem olmakla birlikte son 10 yılda herkesin bilmiş olduğu bir sisteme dönüşmüş, ünlü yatırımcıların, devlet adamlarının da yatırımlarını yapmış olduğu bir sisteme dönüşmüştür adeta.

Bu kadar kısa sürede bu kadar büyük bir yatırım ağına sahip olan bu sistem güvenlik ağlarını da geliştirdikçe ve de bunu halka tanıttıkça halkın gözünde güvenilirliği artacak ve de daha çok talep görecektir. Daha çok talep gördükçe de alanı genişleyecek ve de tartışılmaz bir yatırım fonksiyonu kazanacaktır.