FinansP.com

Eminevim’den Ev Almak Mantıklı mı

Eminevim’den Ev Almak Mantıklı mı

Eminevim’den Ev Almak Mantıklı mı , Eminevim sistemi ile bütçenize uygun evi istediğiniz her yerden faiz ödemeden ev sahibi olmak mümkün oluyor. Sistemin çeşitli ev alma seçeneği mevcuttur. Seçiminizi yaptıktan sonra yapmanız gereken sıranın size gelmesini beklemektir. Eminevim ile ilgili tüm merak edilenleri sizler için bir araya getirdik. Eminevim’den ev almak mantıklı mı, değil mi yazımızdaki detayları inceleyerek fikir sahibi olabilirsiniz.

Eminevim Sistemiyle Ev Sahibi Olmak

Öncelikle Eminevim imece yani yardımlaşmaya dayalı bir sistemdir. Sisteme katılmak istenildiğinde kaç kişilik grupta yer almak istenildiği ve evin değerince talep edilen tutar belirlenir. Vadeler 60 aydan 120 aya kadar değişkenlik gösterir. Belirlenecek vade aynı zamanda gruptaki kişi sayısını belirtir. Örneğin 120 aylık taksit seçeneğiyle Eminevim’den ev sahibi olmak isteyen bir kişinin grubunda 120 ayrı kişi bulunur. Her ay ödenen taksitlerin bir araya gelmesi ile bir kişi ev sahibi olur.

Ödenecek taksit miktarı ise peşinat ödendikten sonra talep edilen tutarın kişi sayısına bölünmesiyle belirlenir. Evini teslim alan kişi ve henüz sırasını bekleyen kişilerin ödediği taksit tutarı da birbirinden farklıdır. Hali hazırda bir evi olmayanlar kira da ödedikleri için bütçelerini sarsmaması adına bir sistem düşünülmüş. Buna göre evini teslim alanların ödediği taksit tutarı belli bir tutar dahilinde artmaktadır. Artan taksit miktarı bir kereye mahsustur ve buna göre yeni bir artış olmadan taksit sonuna kadar sabit ödemeler yapılmaya devam edilir. Halen ev sahibi olmamış olanların ise taksit tutarları belli bir miktar düşecektir.

Eminevim Sisteminde En Geç Ne Zaman Ev Sahibi Olunur?

Kuraya katıldıktan sonra her ay havuzda toplanan parayla kimin ev sahibi olacağına noter huzurunda yapılan çekilişle karar verilmektedir. Sistemden yararlan bir kişinin en fazla 120 aylık vadeye dahil edildiğini düşünürsek maksimum taksit yarısına kadar bekleyecektir. Yani kurada adı geçmese de sistemdeki her kişi maksimum 60 ayın sonunda ev sahibi olur. Taksitlerin tamamen bitmesi beklenmez. 

Eminevim Faizsiz Ev Alma Seçenekleri

Eminevim ile 6 farklı sistemden birini tercih etme olanağı vardır. Bunlar:

Çekilişli Sistem: 60-120 kişilik gruplardan oluşan bu sisteme göre her ay havuzda toplanan parayla kura çekilerek bir kişi ev sahibi olur. Bu sistemde peşinat verme zorunluluğu yoktur. Peşinat verilmesi durumunda ise aylık taksit tutarında azalma olacaktır. Kira yardımlaşma uygulaması vardır.

Peşinatlı Sistem: Kişinin bütçesine göre belirlediği peşinat evin değerinden düşer ve kalan tutar 120 aya kadar taksitlendirilir.  Taksitler sabittir ve kişi dilerse taksit sayısını arttırıp azaltabilir.

Vade Ortası Sistem: Aylık taksit tutarı ve kaç taksitli hizmet almak istediğinize karar verdikten sonra sabit taksitlerle ödemeler yapılır. İstenildiğinde taksit miktarı arttırılabilir veya azaltılabilir.

Kısaltılmış Vadeli Sistem: Kira yardımlaşma uygulaması yoktur. Ev sahibi olduktan sonra taksit oranı arttırılarak sabitlenir. %10 peşinat ödeyerek daha erken ev sahibi olma fırsatı sunar.

Sabit Yardımlı Çekilişli Sistem: Sistemde evi teslim almadan isterseniz ev değerinde değişiklik yapabilirsiniz. Ev sahibi olana kadar sabitlenen oranda yardımla taksitler ödenir. Ev sahibi olduktan sonra ise yeni bir taksit oranı belirlenir ve sabitlenir.

Değer Artışlı Sistem: Teslimat tutar artışı olmayacak ve alım gücü koruyan bir sistemdir. Vade sonuna kadar beklemek istediğini belirten kişiler yüksek teslimat olanağından yararlanacak. Enflasyon, kur artışı gibi dış etkenlerden etkilenmeyecektir.

Eminevim’den Ev Almak Mantıklı Mı?

Faiz ödemeden yalnızca organizasyon ücreti ödeyerek ev sahibi olabileceğiniz bir sistemdir. Kura ile seçimlerin yapılması sistemin şeffaf olmasını sağlar. Türkiye’nin her yerinden ilk sırada ev sahibi olmanız mümkün olabilir. Ödemelerin bütçeyi sarsması durumunda taksitleri dondurma olanağı da vardır. Eminevim ile avantajlı fırsatlardan yararlanarak ev sahibi olabilirsiniz.