FinansP.com

EFT Havale Ücreti Almayan Bankalar

EFT Havale Ücreti Almayan Bankalar

EFT Havale Ücreti Almayan Bankalar ,EFT Havale Ücreti Almayan Bankalar. Türkiye’de oldukça değerli olmaya başladı. İnsanların her gün hem kendi bankasındaki hem de başka bankadaki müşterilerine para göndermesi EFT ücretleri olmayan bankaları seçmeden önemli bir kriter olarak görülmektedir. Para transferi konusunda insanlar doğal olarak çalıştığı, kazandığı ve hak ettiği parayı transfer ederken ücret kesintisini olumlu karşılamaz.

Türkiye Bankalar Birliği’ne başvuruda bulunmuş ve aktif olarak da faaliyet gösteren yaklaşık 30 tane banka bulunmaktadır. Bu bankalardan bazıları EFT masrafı alırken bazı özel bankalar ise; müşterilerine avantaj olsun ve daha fazla müşteri kazanmak için EFT masrafı almamaktadır.

Avantajlı EFT Masrafı Almayan Bankalar

EFT masrafı her bankanın özel olarak uyguladığı bir yatırım politikasıdır. Bu politika sayesinde yüzlerce müşteriden transfer ücreti kesmektedir. Bazı bankalar kendi aralarında anlaşarak hem bu ücrete son verip hem de EFT masrafı almayan banka olarak bilinmektedir.

Eğer EFT masrafı ödemek istemiyorsanız mutlaka bazı kriterlere dikkat etmeniz gerekiyor. Piyasa araştırması yaparak bankaların avantajlarını takip etmeniz EFT konusunda size yardımcı olacaktır. Çünkü bazı bankalar, belli dönemlerde kampanya yaparak EFT ücreti istemezler. Eğer devamlı çalışacak bir banka arıyorsanız, EFT masrafı almayan bankalar listesine göz atabilirsiniz.

ENPARA: EFT Havale Ücreti Yok

QNB Finansbank’ın dijital ortamdaki bankası olan Enpara.com, faaliyete başladığından bugüne kadar EFT masrafı almayan banka olarak bilinir. EFT/Havale Ücreti Yok sloganı ile piyasada bulunan Enpara, EFT işlemlerini ücretsiz olarka yapmanıza yardımcı olmaktadır. EFT konusunda örnek bir banka olması ve kullanıcılar tarafından sevilmesi nedeniyle kullanıcılarından hiçbir zaman para talep etmez. Enpara müşterileri, ister bankamatikte ister de mobil bankacılıkta asla EFT masrafı ödemezler.

Türk parası, Dolar ve Euro üzerinden başka bankaya transferlerinizde de ücret alınmaz. İnternet bankacılığını kullanan ve müşteri hizmetlerine bağlanarak EFT işlemi yapmak isteyenlerden de EFT ücreti almayan Enpara, en sevilen banka türüdür.

KUVEYTTÜRK

Havale ve EFT işlemlerinde şube ve mobil bankacılıkta ücret almayan banka arasındadır. Ücretsiz olarak hizmet verdiği bölümde, kullanıcıların asla para taahhüt etmez. KUVEYTTÜRK üzerinden düzenli olarak EFT işlemi sağlayabilirsiniz. Ayrıca şubelerde 17.00’a, mobil ve internet bankacılığında ise 17.20’ye kadar EFT işlemlerini ücretsiz şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Bu saatlerden sonraki EFT işlemleri ertesi iş gününe kalacaktır. Ayrıca KUVEYTTÜRK, Türk lirası, Dolar ve Euro işlemlerinde de EFT ücreti almamaktadır.

ALBARAKA Bankası

Bir başka EFT masrafı almayan bankalar arasında bulunan ALBARAKA Bankası, bazı ödemeler ve transferlerde EFT ücreti/masrafı almaz. Müşterilerine büyük bir avantaj sunan banka, telefon, internet, ATM’den yapılan EFT işlemlerinden hiçbir ücret talep etmez. Kolaylıkla kullanılabilen bir banka olan ALBARAKA, EFT işlerinde ödeme ya da transfer konusunda müşterilerine yardımcı olmaktadır. Uzun yıllardır EFT almayan banka, müşteri hizmetlerine bağlanarak da EFT işlemi sunmaktadır. Tüm para çeşitlerinden kesinti yapmayan banka, müşterilerin düzenli ve toplu EFT işlemlerinde ise 3 lira kesinti yapmaktadır. Eğer tek tek EFT yaparsanız hiçbir ücret talep etmez.

CEPTETEB Bankası EFT Almaz

TEB Bankası da EFT masrafı almayan bankalar arasında yer almaktadır. Mobil ve internet bankacılığı üzerinden hiçbir masraf almayan banka, sadece Türk lirası ücretsizdir. Diğer para birimlerinden ücret alan banka, geç EFT yapmayanlara da ücretsiz hizmet sunar. Kısacası mesai bitimine kadar yapılan her EFT ücretsiz şekilde banka tarafından karşılanır. Ayrıca, para aktarmak için EFT seçen müşterilerden de bir sınır beklemez. Asgari tutarı ve azami miktarı bulunmayan banka tüm müşterilerin sınırsız EFT işlemlerini yapmaktadır. Kredi ya da banka kartı çıkardığınızda sizden hiçbir ücret alınmayacağını taahhüt eden banka, uzun yıllardır EFT kesintisi yapmayan ve ücretsiz EFT hizmeti sunan bir bankadır.

Halk Bankası: ATM ve Mobil uygulama üzerinden fiyatsız Elektronik Fon Transferi yapabilirsiniz. HSBC: ATM üzerinden fiyatsız Elektronik Fon Transferi yapabilirsiniz. Kuveyt Türk: Telefon, ATM, İnternet ve Mobil uygulama üzerinden fiyatsız Elektronik Fon Transferi yapabilirsiniz. TEB: Telefon ile fiyatsız Elektronik Fon Transferi yapabilirsiniz.