FinansP.com

Dosya Masraflarını nasıl geri Alabilirim

Dosya Masraflarını nasıl geri Alabilirim

Dosya Masraflarını nasıl geri alabilirim ,Dosya Masraflarını nasıl geri alabilirim? Son günlerde çoğu zaman, dosya maliyetlerini nasıl kurtaracağımıza ile ilgili haberler ve makaleler okuyoruz. Bu konuda yasal işlem yapacaklarını söyleyen birçok şirket var. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı yetkililerinin vatandaşları, bu konuyla ilgili çok soru aldıklarını belirterek, dosyanın vatandaşları konunun ayrıntılı açıklamasını anlatarak mahkemeye gitmeden gidebilirler.

Ayrı ayrı başvurmanız gerekiyor

Bir bankadan alınan çoklu kredilerin ayrı olarak uygulanması gerekir. Aynı bankadan 3 kredi veya 5 kredi, bu tarife için ayrı olarak başvurmanız gerekecektir. Bununla birlikte, yalnızca tek bir bankadan tek bir kredi alırsanız, dosya maliyetleri, ipotek ücretleri ve yeniden yapılanma gibi şikayetlerin tek başvurusu yeterlidir.

Kaymakamlıklara 2000 TL’nin altında

3.000 TL üzerindeki ihtilaflarda İlçe uyuşmazlıkları 2.000 TL’nin altında ve il tahkim komisyonlarına yetki verilecek. Yani ilk etapta dava açmanız gerekmiyor. İlçe belediyen izdeki tahkim komitesine başvurmanız gerekecektir. Size gerekli belgeler vs hakkında bilgi vereceklerdir.

Tüketici hakem kurumuna hiçbir ücret ödemeyeceksiniz
Tüketici hakem kurulunca incelenecek uzman ve bildirim ücretleri satıcı ve tedarikçi tarafından karşılanacaktır. Dolayısıyla herhangi bir masraf ödemek zorunda kalmazsınız. Bu konuda eski yasayla bir sözleşme imzaladıysanız, bu sözleşme geçersiz olacaktır. Bankanızla yaptığınız sözleşmeyi kaybederseniz, bankanızdan isteyebilirsiniz. Kanunen bu sözleşmeyi vermek zorundalar.