FinansP.com

Deutsche Bank Türkiye için faiz oranı tahmini

Deutsche Bank Türkiye için faiz oranı tahmini

Deutsche Bank Türkiye için faiz oranı tahmini ,Almanya’nın en büyük pazar payına sahip bankası Deutsche Bank, Merkez Bankası’ndan ilk faiz indirimi beklentisini Kasım ayına erteledi.

Uluslararası yatırım kuruluşu Deutsche Bank, TCMB gösterge faiz oranı için yılsonu beklentisini artırdı. Kurum tarafından hazırlanan raporda, TCMB’nin gösterge faiz oranı için yılsonu beklentisi yüzde 17’den yüzde 18’e yükseltildi. Deutsche, TCMB’nin Kasım ve Aralık aylarında faiz oranlarını 50’şer baz puan düşürmesini bekliyor.

Deutsche Bank, TCMB’den ilk faiz indirimi beklentisini Ekim ayından Kasım ayına erteledi ve yıl sonuna kadar 200 baz puanlık indirim tahminini 100 baz puana indirdi.

Deutsche, TCMB’nin Kasım ve Aralık aylarında faiz oranlarını iki kez 50 baz puan indireceğini öngördü.

MÜMKÜN OLMADIĞINI GÖRÜYORUZ

Deutsche Bank analistleri, “Enflasyon ve enflasyon beklentilerindeki önemli artış göz önüne alındığında, kısa vadede faiz indirimlerinin mümkün olduğunu düşünmüyoruz” dedi.

JPMorgan ve Goldman Sachs, enflasyonun Temmuz ayında iki yılın en yüksek seviyesi olan yüzde 18.95’e ulaşmasının ardından geçen hafta faiz oranı tahminlerini düşürdü.

Deutsche Bank,
NTV faiz kararı,
Türkiye Merkez Bankası faiz kararı,
2021 TÜFE tahmini,
Ağustos ayı enflasyon beklentisi 2021,
Tayyip faiz indirimi,
Merkez Bankası yıl sonu TÜFE beklentisi,
Faizler inecek