FinansP.com

Borsa İstanbul’da en çok kazandıran takım

Borsa İstanbul’da en çok kazandıran takım

Borsa İstanbul’da en çok kazandıran takım ,Borsa İstanbul’da işlem gören Trabzonspor Sportif  Yatırım ve Futbol İşletmeciliğinin hisseleri Temmuz ayında yüzde 40 değer kazanarak 15 ayın en iyi aylık performansını sergilerken, Trabzonspor bu dönemde yatırımcılarına en çok kazandıran spor şirketi oldu.

Borsa İstanbul’da işlem gören Trabzonspor Sportif Yatırım ve Futbol İşletmeciliğinin hisseleri Temmuz ayında yüzde 40 değer kazanarak 15 ayın en iyi aylık performansını sergilerken, Trabzonspor bu dönemde yatırımcılarına en çok kâr eden spor şirketi oldu.

Borsa İstanbul'da en çok kazandıran takım

Borsa İstanbul’da en çok kazandıran takım

Spor endeksi Temmuz ayında yüzde 8 yükseldi.

Analistler, Temmuz ayında yapılan etkin transferlerin spor şirketlerinin borsadaki hisse performansını da olumlu etkilediğini belirttiler.

Bu dönemde Trabzonspor yüzde 40 ile yatırımcılarına en çok kazandıran spor şirketi oldu. Trabzonspor böylece 15 ayın en iyi aylık performansını sergiledi. Trabzonspor’un hisseleri Nisan 2020’de yüzde 70 değer kazandı.

Trabzonspor’un hisse fiyatı da 3,66 TL ile Eylül 2020’den bu yana en yüksek seviyesini gördü.

Bu dönemde Beşiktaş’ın hisseleri yüzde 7, Galatasaray’ın hisseleri yüzde 5, Fenerbahçe’nin hisseleri ise yüzde 4 değer kaybetti.

Analistler, Trabzonspor’un borsadaki hisse performansıyla Temmuz ayında diğer spor şirketlerini geride bıraktığına dikkat çekerek, Fenerbahçe’nin de 7 yılın en iyi ilk yarı performansına rağmen Temmuz ayında başarısız bir performans gösterdiğini belirtti.

 EN ÇOK KAZANAN BEŞİKTAŞ OLDU
Borsa İstanbul’da işlem gören spor şirketlerinin yılbaşına göre performanslarına bakıldığında ise yüzde 59,2 ile yatırımcısına en yüksek getiriyi sağlayan Beşiktaş oldu. Trabzonspor yüzde 50 ile Beşiktaş ve yüzde 23 ile Fenerbahçe’yi izledi.

Galatasaray ise bu dönemde yatırımcısına yüzde 6 kaybetti.

FENERBAHÇE EN ÇOK PAZAR DEĞERİNE SAHİPTİR
Fenerbahçe, halka açık 4 spor şirketi arasında en yüksek piyasa değerine sahiptir. Fenerbahçe, Temmuz ayını 3 milyar 598 milyon 912 bin 800 TL piyasa değeri ile tamamladı.

Fenerbahçe’yi 2 milyar 46 milyon 600 bin TL ile Galatasaray, 1 milyar 830 milyon TL ile Trabzonspor ve 1 milyar 543 milyon 200 bin TL ile Beşiktaş izledi.

Yatırım tavsiyesi değildir.