FinansP.com

Bitcoin Neden Düşüyor

Bitcoin Neden Düşüyor

Bitcoin Neden Düşüyor ? Rusya, Birleşik Krallık, Singapur ve İspanya’daki düzenleyiciler, bu bölgelerde büyüyen kripto para şirketlerini baltalayabilecek müdahaleler açıkladılar.

Analistler, 25-26 Ocak’taki FRB toplantısından önce, ABD’nin para politikasını sıkılaştırmak için faiz oranlarını yükseltmek için gün sayması nedeniyle, Bitcoin ve Ethereum başta olmak üzere kripto para fiyatlarındaki düşüşün Nasdaq ve S & P500’den kaynaklandığını söyledi. Nasdaq bu hafta %7,6 düşerken, S&P 500 üst üste üçüncü hafta %5,7 düştü. Bu arada, Biden’ın önümüzdeki ay dijital varlıklar için stratejik bir plan geliştirmeye yönelik yönetim hazırlıkları da piyasada bir “risk farkındalığı” yarattı.

Tüm bu gelişmelerle birlikte Bitcoin dolar bazında ikinci en büyük düşüşü yaşadı.

Kripto para analisti Benjamin Cowen, kitlesel çöküşlerin destek seviyelerinin tarihsel olarak keşfedildiğini ve Bitcoin’in yükselebileceğini gösterdiğini söyledi. Analistler, Aralık 2018, Mart 2020 ve Mayıs 2021’de meydana gelen kaza olaylarına dikkat çekti. Analistler şunları söyledi: Düşüş trendi. Aksi ispatlanana kadar düşüş trendinin devam edeceğini varsaymalısınız.

Analist  : 2022’nin düşüş trendinde olacağını düşünmüyorum. İlk çeyrekte kırmızı, ikinci çeyrekte kırmızı olacağını düşünüyorum. Ama yıl içinde her şeyin değişeceğini düşünüyorum. BTC/USD

Gözler 25.ocak 2022  Fed Faiz kararına çevrildi. Bitcoin ve altcoinler yön belirleyecek.

Yatırım Tavsiyesi değildir.