FinansP.com

Bitcoin Nasıl Kazanılır Bedava Bitcoin Kazanma Siteleri

Bitcoin Nasıl Kazanılır Bedava Bitcoin Kazanma Siteleri

Bitcoin Nasıl Kazanılır Bedava Bitcoin Kazanma Siteleri ,Bitcoin, 3 Ocak 2009 yılında hayatımıza girmiş olan herhangi bir merkezi bankaya ya da resmi kuruluşa bağlı olmayıp çalışmayı sürdüren dijital para birimi. Teknik tasarımıyla beraber toplam olarak maksimum 21 milyon adet üretilir.

Bitcoin kurucusunun kim olduğuyla alakalı uzun zamandır tek bildiğimiz şey kod isminin Satoshi Nakamoto olduğu. Fakat daha sonrasında bu kod isimli kişinin George Washington Üniversitesi’nde görevli olan Nick Szabo adlı akademisyen olduğu da ortaya çıkmıştır.

Bazı ülkelerde yasal bir şekilde işleyen Bitcoin Sistemi, ülkemizde ve bazı ülkelerde Bitcoin’in taşımış olduğu riskleri göz önüne alıp kullanılabilecek bir para birimi olmadığını öne sürmüşlerdir.

Bitcoin Çalışma Şekli

E-posta sistemine benzer olan Bitcoin, yapılan ödemelerin doğrulanabilmesi içinde açık anahtarlı şifreleme, noktadan noktaya ağ bağlantısıyla proof-of-work gibi teknolojiler kullanılmıştır. Bitcoinler, ödeme yapmış olan adresten alıcı adrese imzalanıp gönderilmektedir. Kullanıcılar birden fazla sayıda adrese sahip olabilmekteler. Hem işlemin ağ duyurusu yapılır hem de blok zincirinde kendine yer bulur.

Böylelikle eklenmiş olan bitcoinler birden fazla harcanamamış olur. Her işlem ya da iki saat içerisinde blok zincirini uzatmaya devam edebilen büyük işlem gücü tarafından kilitlenir. Bitcoin teknolojisini kullanıp herkesin kullanacağı hızlı ve son derecede de güvenilir ödeme ağıdır.

Bitcoin Nasıl Kazanılır

Matematik bilginize güveniyorsanız ve programlama hakkında da kendinizi profesyonel bir şekilde görmekteyseniz kendi Bitcoinlerinizin üretimine başlamanız mümkün.

Bitcoin mining – Bitcoin madenciliği olarak isimlendirilen bu işlemle Bitcoin toplayabilmek zor olmaktadır. Bitcoin madenciliği kısaca söz edecek olursak; Bitcoin ağının işlemlerini onaylaması amacı ile bilgisayardan matematiksel işlemler yaptırma ve güvenliği arttırma anlamına gelmektedir.

Yaptıkları işinde ödülünü Bitcoin madencileri onaylamış oldukları işlemlerini faturalarını ve yeni oluşturulmuş olan bitcoinleri toplayabilmektedirler. Madencilik ödüllerin de hesabın doğru orantılı bir şekilde yapıldığı özelleşmiş ve rekabetçi olan bir piyasadır.

Bitcoin madenciliğini tek yapmak istiyorsanız bilgi birikiminin dışında daha çok iyi bilgisayar sistemine sahip olmalısınız. Çünkü Bitcoin madenciliğinde bilgisayara ait olan donanımlar gereklidir.

İlk öncelikle işlemciyle yapılan Bitcoin madenciliğini şimdiki zamanda 50-100 kat daha hızlı çalışan ekran kartları yapmaktadır. Yani bu durumda bilgisayarınızın ekran kartı ne kadar güçlü ise Bitcoin madenciliğinizin performansı da o kadar iyi olacak demektir. Bunun dışında yalnız madencilik için özel bir şekilde tasarlanmış sistemi alabilir ya da kiralama yapabilmektesiniz.

Bitcoin Nasıl Kazanılır

Eğer ben bu konuda acemiyim diyorsanız o zaman da Bitcoin kazanmanız için tek başınıza bu işe kalkışmamalısınız. Bitcoin havuzuna dahil olup, bir nevi bilgisayarın güçlerini birleştirip daha basit bir şekilde algoritmayla uğraşabilirsiniz.

Mining poolların sayıları fazladır ve her bir poolun gelir dağıtım modeli birbirinden farklı olmaktadır. Genellikle bloktan elde edilmiş olan toplam gelirler, havuza katılanların arasında formüle bağlı olup dağıtılmaktadır. Bu sırada belli yüzdeyi pool operatörü almaktadır.

Bitcoin kazanmanın diğer yoluysa bitcoinler gerçek parayla satın almak. Yani bir yatırım olarak düşünebilirsiniz. Tabii tüm bunlara başlamadan öncede bitcoinlerinizi saklayacağınız bir Bitcoin cüzdanı oluşturmanız gerekmektedir.

Bitcoin Avantajları

Bitcoin avantajları arasında enflasyon riski çok düşüktür. Enflasyona neden olan etkilerden birisi tedavüldeki reel para arzındaki artış. Tedavüldeki para arzı arttığı zaman doğru orantı da enflasyon da artmaktadır. Fakat bu sistem Bitcoin de geçerli olmamakta. Çünkü bitcoin sisteminde bir son vardır.

Çökme risk çok düşüktür. Reel para biriminin çöküşü, hükümete bağlı bir şekilde yaşanır. Bitcoin sistemindeyse herhangi bir hükümet olmadığından çökme riski de çok düşük.

Güvenlidir, basittir ve ucuzdur. Kredi kartı ya da PayPal gibi ödeme sisteminin yer aldığı klasik online işlemlerinde satıcı tarafından bakıldığı zaman alıcının parasını geri istemesi durumunda 3. Şahıs servisleri kullanmak gerekmekte. Bu aşamadaysa güvenlik tehlikeye girebilmekte ve olay tamamen daha karışık hale gelir. Bitcoin’de herhangi bir geri isteme talebi olmadığından güvenlik problemi de tamamen ortadan kalkıyor.

Bedava Bitcoin Kazanma Siteleri

Bedava bitcoin kazanmak mı istiyorsunuz o zaman doğru yeresiniz. Tahmin de bulunabileceğiniz gibi çok fazla bir para olmasa da havadan gelmesi ilgi çekici olabiliyor. Bedava Bitcoin kazanma siteleri çok fazla olsa da içlerinde sağlam olanı bulmakta epey zordur. Bu yüzden bitcoin veren siteleri sizlere sunacağız.

Peki, ücretsiz BTC veren siteler neden bunu yapıyorlar, ilk önce bunu bir açıklayalım. Bu tarz siteler yayımlamış oldukları reklamlardan elde etmiş oldukları gelirim bir kısmıyla üye olan ve tıklama yapılan kişilere Bitcoin şeklinde dağıtılmaktadır. Şimdi bedava bitcoin veren siteleri, nasıl kazanacağınızı ve kazanmış olduğunuz Bitcoinleri nasıl ₺’ye çevireceğinizi anlatalım.

İlk olarak kazanmış olduğunuz Bitcoinleri en son aşamada ₺ çevirebileceğin Türk Bitcoin borsasına kayıt olmanız gerekmektedir. İlk işiniz bu olmalı. Bu tarz sitelerdeyse hesabınızı onaylattığınız zaman ₺ çekim ve yatırım limiti atar.

Bedava Bitcoin Kazanma Siteleri

En çok Bedava Bitcoin Kazandıran Siteler
Freebitcoin
Freebitcoin sitesi 2013 senesinden itibaren faaliyettedir. Ödemeleri düzgün bir şekilde yapmaktadırlar. Kayıt işlemini gerçekleştirip daha sonrasında saat başına free BTC kısmına tıklayıp 200 dolara kadar gelip gelen numara sonucundaysa bedava bitcoin kazanma fırsatı vermektedir.

Bunun dışında her tıklama da bedava olarak kazandığınız piyango biletleriyle beraber haftalık yapılmış olan çekilişin sonucundaysa 15 bin ₺ kadar yüksek miktarlarda bitcoin kazanma şansınız bulunuyor.

Coinpot ve Coinpot’a Bağlı Siteler
Coinpot sitesi, coinlerinizi biriktirebileceğiniz ve daha sonrasındaysa Türk borsasına rahat bir şekilde yollayacağınız en fazla Bitcoin kazandıran sitelerden birisidir. Bu siteye kayıt yaptığınız zaman siteye bağlı olan diğer siteleri ziyaret edip burada coinlerinizi biriktirmeniz mümkün. Coinpot sitesine bağlı olan siteler;

Bitfun
Bitfun sitesini 3 dakikada bir ziyaret edip birikmiş olan coinleri coinpota yollamanız mümkün. Her ziyaret edişinizde 3 adet Coinpot’a ait olan tokenlardan da kazanmanız mümkün. Bu kazanılan tokenlar daha sonrasında Coinpot sitesine girerek bitcoine çevirebilmektesiniz. Ayrıca bu tokenler çok fazla değerlidirler. Yaklaşık olarak tıklama başına kazanmış olduğunuz 3 adet Coinpot token, 9 satoshiye denk geliyor.

Moondash
Diğer bağlı olan sitelerse site içerisinde ayrıntılı bir şekilde verilmiştir. Coinpot adresine kayıt olduğunuz mail adresiyle direkt olarak giriş yapmanız mümkün. Her beş dakikada tıklama yapıp biriktirdiğiniz coinleri alabilir ve bunun dışında her giriş yapmış olduğunuz site içinde 3 adet coinpot token kazanırsınız.

Faucethub
Faucethub adresi aynı Coinpot gibi bedava coinleri biriktireceğiniz güvenilir adreslerden biridir. İlk olarak buraya kayıt olmalısınız. Daha sonrasında Faucethub sitesine bağlı olup direkt buraya ödeme yapan siteleri ziyaret edip bedava coinleri biriktirip daha sonrasında 20.000 satoshiye ulaştığınız zaman Türk borsasında ₺’ye çevirebilirsiniz.

Bedava bitcoin kazanma siteleri bir hayli geniş olmaktadır. Faucethub sitesine bağlı olan sitelere giriş yaparak anında bitcoinlerinizi biriktirme şansınız bulunuyor.

Adbtc.top sitesinde biriktirdiğiniz bitcoinleri 5000 satoshiye ulaştığı zaman faucethub adresine gider. Bitcoinfor.me sitesinde biriktirdiğiniz sathosiler ise 500 sathosiyi geçtiğinde haftalık olarak otomatik faucethup adresine çekilmektedir. Satoshihero sitesinde biriktirdiğiniz satoshiler 30.000 sathosi olduğu zaman direkt olarak Türk borsasından ₺ çevirmeniz mümkün.