FinansP.com

Bir ipotek kredisi nasıl kullanılır

Bir ipotek kredisi nasıl kullanılır

Bir ipotek kredisi nasıl kullanılır  ,İpotek kredisi, sağlam bir teminat gösterilmesi koşuluyla, vade dilimine sahip bir tür kredi türüdür. Bankalar genellikle uzun vadeli vadelere karşı mortgage kredileri verirler. Son yapılan düzenlemelerle 48 aya kadar uzatılmış bireysel ihtiyaç kredi türüdür.

İpotek kredileri konut kredilerine ve taşıt kredilerine dahil edilmekle birlikte tüketiciler, düşük kredi derecelendirmesi nedeniyle kredi kullanmayanların tercih ettiği bir tür mortgage kredisi ile nakit olarak kullanmaktadır; Yeterli gelir olmadan bir tüketici evi otomobil, yeterli bilgi durumunda verilen garanti% 60 kadar kredi imkânı sağlar.

Banka kredisine, geçmişteki kredi ödeme performansı, maaşınız gibi belirli garantiler verildiğinde veya bir emlak ve banka garantisinin size geri vereceklerine inandığınızda, kredilendirilmek istediğiniz bankaya ipotek kredisi talebinde bulunabilirsiniz Eğer yeterli olduğuna inanıyorsa verdiği kredi. Bununla birlikte, banka inisiyatiflidir ve krediyi onaylama yetkisine sahiptir.

Bireysel ipotek kredisi için şartlar ve ayrıntılar

1 Son kredi düzenlemelerinde ipotek bireysel kredilere verilecek süre 48 ayı aşamaz.

2 Banka tarafından teminat olarak alınacak ipotek, teminat verecek kişinin adına kaydedilmelidir. Bireysel ipotek kredileri, baba veya anne gibi aile üyelerine kayıtlıysa kabul edilmeyecektir.

3 İpoteğinizi ipotek olarak gösterirseniz,% 5 Banka Sigorta İşlem Vergisini ödemek zorunda kalmazsınız.

4 Alınacak bir ipotek sözleşmesi ile uğraşıyorsanız, tapunun ücretini ödemeyeceksiniz; Ancak ipotek ve tapu için para yatırma ve işleme ücreti ödersiniz.

5 Bireysel ipotek kredileri için ödeme masrafı konut kredileri için olduğu gibi aynıdır.

6 Konut kredisi başvurunuzun kabulünü takiben, ipotek olarak temsil ettiğiniz bölgeye veya mülke bir uzman veya uzman gönderilir ve uzman değer raporunu bildirir. Türkiye Cumhuriyeti yasalarına göre, Uzman tarafından belirlenen değerin sadece% 80’ine ipotek kredisi verilebilir. Bu değer, kredinin uygulandığı bankanın talebine göre% 50’ye kadar düşürülebilir.

Sonuç olarak, bireysel mortgage kredisi, krediyi alamayan kişilerin başvurması gereken bir tür kredi türüdür. Özellikle yüksek miktarda borçlanmak isteyenler, malları bankaya ayrı ayrı ipotek ederek istenen miktarı 48 katına çıkarabilirler.

  • Bilmeniz Gerekenler
    Başvuru için aşağıdaki belgeler gereklidir.
  • Nüfus cüzdanı veya sürücü belgesinin aslı ve fotokopisi,
  • İkametgah belgesi veya borçlu adına kayıtlı en son tarihli telefon, elektrik, gaz, su vb. faturalardan birinin fotokopisi,
  • Teminat olarak alınacak gayrimenkulün kat mülkiyeti veya kat irtifakı tapusunun fotokopisi,
  • Gayrimenkulün ekspertiz raporu gereklidir.