FinansP.com

Avantajlı Arsa Kredisi Veren Bankalar Hangileri

Avantajlı Arsa Kredisi Veren Bankalar Hangileri

Avantajlı Arsa Kredisi Veren Bankalar Hangileri , Ülkemizde bankacılık sektörünün oldukça hareketli ve gelişmiş olduğunu biliyoruz. İnsanların arz ve taleplerine göre bankaların pek çok farklı stratejisi olabiliyor. Bu noktada söylemek gerekirse ihtiyaç sahipleri bankalar aracılığı ile tüm gerekli gördüklerini giderebiliyor. Tabii bankaların da bu bağlamda çıkarları oluyor.

Kullanılabilecek ve bankalar tarafından sağlanan farklı kredi türleri bulunuyor. En başta ihtiyaç kredisi dikkat çekerken onu taşıt kredisi ve konut kredisi izliyor. Konut kredi ile arsa kredisi bazı durumlarda birbirine karıştırılabiliyor. Peki ama siz de arsa kredisi mi almak istiyorsunuz? O halde avantajlı arsa kredisi veren bankalar hangileri diye merak ediyor olabilirsiniz.

Arsa kredisi kullanarak kendiniz ya da sevdikleriniz için bir yatırım yapmayı düşünüyor olabilirsiniz. Daha çok gayrimenkul sektöründe kullanılan bu kredi türü aynı zamanda bireysel olarak da değerlendirilebiliyor. Arsa kredisi veren birçok banka bulunuyor. Tamamını gözden geçirmek, faiz oranlarını incelemek, en esnek ödeme seçeneklerine sahip olanlarını belirleyip onlardan kredi kullanmak her zaman avantajlı olacaktır.

Tabii kısaca söylemek gerekirse arsa kredisi kullanacağınız bankaların açmış oldukları kredi koşullarına çok dikkat etmelisiniz. Örneğin ödeme aralığında daha düşük taksitler ile ancak daha yüksek faiz oranları ile ödeyebilirsiniz. Bunun yanında tam tersi olarak yüksek taksitler ile daha az faiz oranları bulunarak bir ödeme yapabilirsiniz. Peki avantajlı olacağınız durumlar hakkında daha fazla bilgi almak ister misiniz?

Ödeme Planını Kendiniz Oluşturabilirsiniz

Bankaların çatısı altında kullanabileceğiniz farklı kredi türleri bulunmaktadır. Bunların başında da arsa kredisi gelmektedir. Unutmamalısınız ki arsa kredisi almadan önce tüm bankaları incelemelisiniz. Bazıları sizin için daha fazla avantaj vaat ediyor olabilir.

Örneğin daha düşük faiz oranları ile kullandıran bankaları bulabilirsiniz ya da daha düşük taksitler ile ödeme yapma imkanı verenler ile çalışabilirsiniz. Bunun yanında ödeme planını kendinizin belirlediği bankaları tercih edebilirsiniz. Peki ama ödeme planını nasıl olur da siz belirlersiniz, merak ediyor musunuz?

Ödeme planını kendiniz belirleyebilirsiniz ancak bankaların belirledikleri şartlar altında. Öncelikli olarak sizlere ödemek istediğiniz taksit sayısı sorulur. Bunun yanında taksit miktarı belirlenir. Azalan taksitli ya da artan taksitli olarak seçim yapabilirsiniz. Son aşamadan faiz oranları sizin seçimlerinize göre banka tarafından işlenir ve toplam ödemeleriniz oluşturulur.

Bu sayede kendi ödeme planınızı oluşturmuş olursunuz. Tabii yine bankaların istekleri doğrultusunda böyle bir plan oluşturulacaktır ancak size en uyguları ortaya çıkabilir. Unutmamalısınız ki daha düşük faiz oranları sunan bankalar ile de çalışabilirsiniz.

Düşük Faiz Oranlarıyla Arsa Kredisi Kullanımı

Arsa kredisi için herhangi bir bankaya başvurabilir ve onların belirlemiş oldukları faiz oranlarını inceleyebilirsiniz. Tabii söylemek gerekirse bu noktada faiz oranları değişkenlik gösterebilir. Taksi sayısını ne kadar uzatırsanız faiz oranları o kadar artacaktır.

Doğru orantılı olarak ne kadar kısaltırsanız faiz oranları da o kadar düşecektir. Bu da ödeme zamanlarında size büyük bir etki edecektir. Daha avantajlı ve daha bilinçli bir şekilde arsa kredisi kullanmak için tüm bunları incelemeniz gerekecektir.

Türkiye’de arsa kredisi veren sayısız banka bulunmaktadır. Bunlara örnek olarak Türkiye İş Bankası, Garanti Bankası, Ziraat Bankası, Vakıfbank gibi bankalar gösterilebilir. Yapmanız gereken acele etmemek ve bu bankaların tekliflerini gözden geçirmek.

Daha sonrasında tamamını bir araya getirerek en avantajlısının hangisi olduğuna kadar vermelisiniz. Ardından kredinizi kullanmaya başlayabilirsiniz.

Gerek yatırım amacıyla gerekse hayallerinizi gerçekleştirmek amacıyla arsa kredisini kullanabilirsiniz. Bu kredi türüne başvuru yapmadan önce gerekli olan koşulları da incelemeyi ihmal etmemelisiniz.