FinansP.com

6 bin müşterisinden kripto para çalındı

6 bin müşterisinden kripto para çalındı

6 bin müşterisinden kripto para çalındı , Amerikan kripto para borsası Coinbase, bilgisayar korsanlarının en az 6.000 müşteriden kripto para çaldığını bildirdi.

California Başsavcısı Rob Bonta, Coinbase tarafından saldırıdan etkilenen müşterilere gönderilen bildirimin metnini paylaştı.

Söz konusu bildirim, siber saldırının 20 Mart ile Mayıs arasında gerçekleştiğini ve bilgisayar korsanlarının, Coinbase’e bağlı olmayan hesaplara erişmek ve kripto cüzdanlarına para aktarmak için şirketin SMS doğrulama sürecindeki bir güvenlik açığından yararlandığını belirtti.

YÖNTEM

Üçüncü tarafların bir Coinbase hesabına erişmek için bir müşteri hesabıyla ilişkili e-posta adresini, şifreyi ve telefon numarasını bilmeleri ve kişisel e-posta adreslerini girmeleri gerektiğini belirten bir bildirim, o kişinin O olmadığını belirtti, ancak belirlendi. bu bilgilere nasıl erişildiğini ve bu tür etkinliklerin tipik olarak kimlik avını içerdiğini.

MİNİMUM 6000 MÜŞTERİ

Bildirim, en az 6.000 Coinbase müşterisinin hesaplarından çekildiğini kaydetti.

Olay keşfedildikten sonra, hesap kurtarma protokollerinin SMS yoluyla güncellendiği ve hesapların kontrolünü yeniden kazanmak ve kayıp fonları geri almak için müşterilerle birlikte çalıştığı bildirildi.