FinansP.com

20 Bin TL İle Ne İş Yapabilirim

20 Bin TL İle Ne İş Yapabilirim

20 Bin TL İle Ne İş Yapabilirim ,Bilindiği üzere ufak sermaye ile de hem kendi işinizin patronu olabilirsiniz hem de ciddi anlamda kazanç elde edebilirsiniz. Küçük sermayenizle yapabileceğiniz çok güzel işler var. 

20 Bin TL İle Ne İş Yapılabilir  sorusuna en güzel cevabı vermek için sizlere çok güzel bir yazı dizisi hazırladık. Tek yapmanız gereken arkanıza yaslanarak makalemizi okumak. Daha sonra işletmenize karar vermek.

Günümüzde 20 Bin TL İle Ne İş Yapabilirim diye bakıldığı zaman birçok iş karşımıza çıkmaktadır. Bu işlerin başında her hangi bir bayilik alabilirsiniz, seyyar satıcılık yapabilirsiniz, pazarda tezgah açabilirsiniz, çok düşük bir ihtimalle de yatırım yaparak paranızı çoğalta bilirsiniz.

Çalıştığınız işten büyük fedakarlıklar yaparak 20 bin TL gibi düşük bir miktarda birikim yaptınız. Bu parayı en güzel şekilde değerlendirmek istiyorsunuz. Size gerekli olan düzgün bir fikri meydana getirmek.

Elinizdeki sermaye ile açacağınız işletmenin ne gibi sorunlarla karşılaşacağını öğrenmek. Eğer 20 Bin TL İle Ne İş Yapılabilir diye merak ediyorsanız şimdi size tek tek yapabileceğiniz işleri yazalım. Baştan söyleyelim ilk etapta patron olma hayali kurmayın. Çok kısa sürede bu hayaliniz gerçekleşebilir ama başlangıçta biraz çalışmanız gerekecek.

Şimdi yukarıda saydığımız 20 Bin TL İle Ne İş Yapabilirim  seçeneklerini, araştırmalarımızdan elde ettiğimiz sonuçları ve bilgileri, nelere dikkat edilmesi gerektiğini sizlerle paylaşacağız.

Bayilik Almak

Son zamanların en popüler iş imkânlarından hatta en çok başvurulanlarından birisi. Konuyla ilgilenenler bir şekilde her yıl bunun fuarının yapıldığını duymuştur. Fuarda yüzlerce bayilik veren firma ve tanıtımları yapılır. Burada hem bunları tanıma imkânı bulurken hem de bayilik alabilmeniz mümkün.

Örnek olarak Çiğköfte, Kozmetik, Giyim, Ayakkabı, Su, Yemek gibi bayilikleri sayılabilir. Burada sayılan beni aşar derseniz o zaman size ücretsiz bayilik veren firmaları tavsiye ederiz. Bayilik işinin birçok avantajı var. Alanında tanınmış, hazır müşteri potansiyeline sahip firmalar ile risk almadan mekân sahibi olup para kazanabilirsiniz.

Çiğköfte Bayiliği Almak

Hiç şüphesiz her mahalle ve sokakta mutlaka görmüşsünüzdür. Son zamanlarda maliyeti uygun olup satışı hızlı olan sektörlerden biri haline geldi. Elinizdeki 20 bin TL ile yapabileceğiniz güzel bir iştir. Bunun nedeni ise bazı firmalar isim hakkını ücretsiz olarak vermekte. İlk başlangıçta tutacağınız yerin kirası, depozitosu ve ekipman masrafı olacaktır. Bunların tamamı kesinlikle 20 bin TL‘yi geçmez. Tabi yine de iyi muhasebe yapmak lazım.

Başlangıçta kendiniz çalışacağınız için her ay en az 2 bin TL kara geçeceksiniz. Daha sonra gelir seviyenize göre eleman alabilir ve işletmenizi büyütebilirsiniz. Başlangıçta yapılan en büyük hatalar metre karesi çok büyük dükkân tutmaya çalışıp kira maliyetini yükseltmektir. Bunun yanında pek fazla gerek olmayan dekoratif şeylere para harcamakta bunun içine dâhildir. Son olarak alacağınız makineleri ikinci el alma imkânını sakın gözden kaçırmayın.

Şimdi bayilik veren Çiğ Köfte şubelerini ele alalım. Çiğ Köfte şubelerinin hemen hemen hepsi 10 bin 20 bin TL’nin altında bayilik vermektedir. O Ses Çiğköfte 10 , 20 bin TL’ye bayilik veriyor. Yani çiğ köfte bayiliğinde en fazla 10 bin TL bir sermaye gerekmektedir.

Seyyar Satıcılık Yapmak
Çoğu kişinin ailesine helal ekmek götürmek için en çok tercih edilen bir iştir. Hatta birçok günümüzdeki büyük firmanın da seyyar satıcılıkla başladığı bilinmektedir. Bu işi genelde kalabalık yerlerde, meydanlarda, turistik yerlerde oldukça çok yapıldığı görülmektedir. Bu iş için sizin ayıracağınız bütçe miktarı bin TL’yi çektiği görülmemektedir. Bu işte sıkıntı olan tek şey yer konusu çünkü günümüzde kalabalık yerlerin tamamı başka seyyar satıcılık yapanlar tarafından parsellenmiştir.

Pazarda Tezgâh Açmak
Pazarda tezgâh açmak diğer işlere nazaran sermayesi düşük bir iştir. İlk önce satış yapacağın ürüne karar vermelisiniz. O ürünün piyasada güzel bir fiyata bularak karınızı biraz daha artırabilirsiniz. Sonra hangi yerde pazar açacaksanız o yerin belediyesine giderek yer tahsis etmelisiniz. Sonra ki etaplarda planı güzel yaparak satışlara başlayabilirsiniz. Sonra işleri yoluna koyduğunuz zaman tezgâhları veya pazarları çoğaltmaya başlayabilirsiniz.

Ev Yemekleri Satan Güzel Bir Lokanta

10 Bin TL İle Ne İş Yapılabilir sorusunun bir diğer cevabı da ev yemekleri yapıp satmak. Eğer yemek konusunda azıcık bilginiz varsa hemen başlayın. İnsanlar artık fast food diye adlandırılan şeylerden iyice sıkılmış durumda.

Alternatif olarak ev yemekleri sulu yemekler gibi şeylerin arayışında. İş merkezleri, okul, üniversite, hastane, alışveriş merkezi, banka gibi yerlerin yakınına açtığınız ufak ve minik bir ev yemekleri lokantası size inanılmaz para kazandırabilir. Paket servisiniz de olursa ve yemeklerde lezzetli olursa işte o zaman çok iyi bir işletme sahibi oldunuz demektir. İşletmenizde dikkat etmeniz gereken temizlik, güler yüzlülük ve hizmet kalitesi yüksek olması. Bu maddeleri bir araya getirebiliyorsanız kesinlikle kazanırsınız. Müşteri müşteriyi getirir felsefesi ile yola çıkarak bol ikram ve güler yüz size müşteri kazandırır.

Makarnacı Dükkanı Açmak

Belki de bunu ilk defa duyacaksınız ama inanın maliyeti düşük karı iyi olan işler arasında en iyisi diyebiliriz. Açacağınız ufak şirin bir yerde insanların yemek ihtiyaçlarını makarna ile karşılayabilirsiniz. Bu hem dikkat çeker hem de doyurucu olduğu için sizin tercih edilmenizi arttırır.

10 Bin TL İle Ne İş Yapılır sorusunun en güzel cevabı olarak makarna işini tavsiye ediyoruz. Değişik soslarla hazırlayacağınız makarnaları farklı sunumlarla insanlara verdiğiniz zaman kesinlikle dönüş alacaksınız. Özellikle özel soslarla yaptığınız makarnalar size yüzde yüz dönüş sağlayacaktır.

Pilavcı Dükkânı Açmak

Birçoğumuzun zevkle yediği sokak başlarında ya da duraklarda arabada satılan o güzel nohutlu pilavlar. Bunu bir dükkân açarak yaptığınızı düşünün. Güzel temiz ve uygun bir dükkân. Maliyeti 10 bin TL bile yapmaz. Çünkü kullandığınız materyaller çok uygun fiyatlıdır.

Tavuklu ya da sade olarak satacağınız pilavlardan iyi bir kar elde edebilirsiniz. Açtığınız yerin önemi oldukça fazla. Önünden geçen insan sayısı fazla olması lazım ki, günlük olarak pilavlarınızı satabilirsiniz. Bunun en büyük örneği meşhur unkapanı pilavcısıdır. Hikâyesini okumanızı tavsiye ederiz. Küçük bir el arabasıyla başlayan ve ardından gelen şubeler. Onun için en ufak işletmeyi bile küçümsememek lazım.

Hediye Dükkanı Açmak

Dünyada önemli gün sayısı o kadar fazla ki, hemen hemen her ay mutlaka özel bir gün var. Güzel bir yerde açacağınız hediyelik eşya dükkânı sizi çok iyi bir yere getirecektir. Ufak tefek ve sevimli eşyalar insanları her zaman cezbetmiştir. O yüzden hediyelik eşyalar her zaman satılır.

10 ,20 Bin TL İle Ne İş Yapılır derseniz işte size çok güzel bir fikir. Bu tarz dükkanları açarken dikkat etmeniz gereken tüm sermayenizi bir den yatırmamak. Eğer bu hatayı yaparsanız döngüyü sağlayamaya bilirsiniz. O yüzden ilk olarak az ve gidebilecek eşyaları satmak en iyisidir.